gdzie na weekend w Polsce
Turystyka

Gdzie na weekend w Polsce?

Wakacje to okres czasu, który kojarzy się dobrze praktycznie każdej osobie. To właśnie wtedy udaje nam się bowiem najczęściej dostać wymarzony urlop, dzięki któremu możemy udać się na upragnioną wycieczkę. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wycieczkę po Polsce i rezygnuje z zagranicznego wyjazdu. Nie ma się czemu dziwić, gdyż nasz kraj rozwinął się w dużym stopniu i infrastruktura niektórych miejsc mocno zaskakuje.

Pomysły na weekend w Polsce

Oczywiście dwoma najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów są bez wątpienia Tatry oraz polskie morze. Osoby z gór wyjeżdżają z reguły nad morze, ponieważ brakuje im szumu fal i wyciszenia się. Turyści znad morza jadą więc najczęściej właśnie w Tatry i pragną pochodzić po cudownych ścieżkach najpopularniejszych szlaków. Oczywiście w naszym kraju jest także wiele miejsc, które są mniej komercyjne, a niesamowicie zachwycają.

Piękna Szczawnica

Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Szczawnica. Jest ona doskonale znana Polakom, ale można tam liczyć na nieco mniej zatłoczone szlaki, niż w centrum naszej stolicy gór, czyli Zakopanego. W Szczawnicy najmilej czas spędzą oczywiście osoby, które są aktywne fizycznie i uwielbiają spacery po lesie i jazdę na rowerze. Bliska odległość granicy ze Słowacją sprawia, że bez problemu można eksplorować kraj naszych sąsiadów.

Cudowne Mazury

Doskonałą alternatywą dla osób, które kochają się wyciszyć są oczywiście Mazury. Kraina tysiąca jezior przyciąga każdego roku tych, którzy pragną odpocząć na łonie natury i popływać w jednym z setek jezior, które znajdują się w tamtych okolicach. Na Mazurach wynająć można wiele domków i wybrać się na imprezę wraz z paczką znajomych, aby rewelacyjnie się bawić.