Lwów jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Bliskość geograficzna i kulturowa, niskie ceny, mnóstwo obiektów wartych zobaczenia oraz miejsc, w których można świetnie się bawić – wszystko to sprawia, że Polacy chętnie wybierają ten kierunek na urlop czy weekend. Jak najwygodniej dojechać do Lwowa?
Drogi do Lwowa
To zależy, czy zależy Ci na tym, aby podróż odbyła się szybko i wygodnie, czy raczej tanio. A może chcesz pozwiedzać zachodnią Ukrainę poruszając się własnym samochodem? Każde z rozwiązań dojazdu do tego pięknego i urokliwego miasta ma swoje wady i zalety.
Popularnym sposobem jest dotarcie do pieszego przejścia granicznego Medyka-Szeginie. Takie rozwiązanie jest najtańsze i, co najważniejsze, pozwala ominąć długie kolejki samochodów na granicy. Wystarczy dojechać pociągiem na dworzec główny w Przemyślu. W okolicy dworca znajdziesz bus przewożący pasażerów do Medyki. Do przejścia pieszego oczywiście również zdarzają się kolejki, nie są jednak duże i męczące.
Po ukraińskiej stronie, w Szegini, będą czekały na ciebie busy wożące pasażerów do Lwowa. W ciągu dnia kursuje ich kilkanaście. Możesz też na piechotę dojść do dworca kolejowego w Mościskach i dojechać do Lwowa pociągiem. Jest to opcja dłuższa o około 2 godziny, ale znacznie wygodniejsza od ciasnego busa. Koszt podróży to koszt biletu w Polsce, 2 zł na busa do granicy i około 6 zł na marszrutkę do Lwowa.
Popularną opcją jest dojazd autokarem lub pociągiem. Nie musisz opuszczać pojazdu na granicy ani martwić się jak pokonać kolejne etapy trasy. Jest to jednak opcja droższa kilkukrotnie. Największą jej zaletą jest możliwość wykupienia kuszetki w pociągu i podróż nocą.
Wiele osób preferuje dojazd do Lwowa samochodem. Ma to wiele zalet, jeżeli samochodem podróżuje kilka osób. Można zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc po drodze do Lwowa i w okolicach, a także przywieźć ukraińskie produkty. Pamiętaj o ograniczeniach przewozu alkoholu i papierosów.