największe skanseny w polsce
Turystyka

Największe skanseny w Polsce

W Polsce można znaleźć bardzo wiele takich obiektów turystycznych jak skanseny. Są to miejsca szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów, ponieważ dzięki nim można zobaczyć jak wyglądało życie w dawnych czasach. Warto poznać najbardziej popularne skanseny w Polsce, aby wiedzieć, gdzie udać się na wycieczkę.

Skansen Słowian i Wikingów

Skansen Słowian i Wikingów położony jest w Wolinie. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to jeden z najciekawszych skansenów w całej Polsce. Można w nim znaleźć różnego rodzaju elementy zabudowy pochodzącej ze średniowiecza. Tego rodzaju średniowieczna zabudowa obejmuje drewniane chaty, które są otoczone wałami obronnymi wraz z unikalną bramą oraz wieżą.

Skansen taboru kolejowego

Skansen taboru kolejowego znajduje się w Chabówce, obok Rabki-Zdroju. Znaleźć tam można bardzo ciekawe muzeum, ale także wiele eksponatów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić liczne parowozy, wagony pasażerskie, wagony towarowe, a także inne niezbędne do obsługi ruchu kolejowego urządzenia.

Muzeum Wsi Mazowieckiej

Muzeum Wsi Mazowieckiej położone jest w Sierpcu. W jego centrum znajdują się różnego rodzaju drewniane chaty, które są otoczone ogródkami. Jest tam także karczma oraz stary wiatrak. Jest to architektura pochodząca z XVII, XVIII i XIX wieku. Na terenie skansenu znajduje się także zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego.

Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich

Pierwszym skansenem w Polsce jest Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich. Można tam znaleźć różnego rodzaju eksponaty, które są związane z kulturą kaszubską, takie jak między innymi różnego rodzaju popularne plecionki oraz hafty. Oprócz tego na terenie skansenu można znaleźć dawne chałupy, a także wiatraki. Skansen ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród odwiedzających go turystów.