Turystyka

Gdzie pojechać na weekend w Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk jest miejscem, gdzie można znaleźć szereg różnego rodzaju atrakcji. Dlatego warto wiedzieć, gdzie pojechać na weekend w Dolnym Śląsku, aby był to bardzo dobrze spędzony czas.

Wrocław

Największym miastem Dolnego Śląska, a zarazem jego stolicą jest Wrocław. Z całą pewnością warto odwiedzić to piękne miasto, ponieważ można w nim znaleźć szereg różnego rodzaju atrakcji. Wśród nich najbardziej popularną atrakcją jest Panorama Racławicka, a także wrocławskie ZOO. Warto również odwiedzić wrocławski Rynek oraz zobaczyć niepowtarzalny pokaz fontann, który odbywa się przy Hali Stulecia. Będąc we Wrocławiu warto również podążać szlakiem krasnali, ponieważ mogą nas zaprowadzić we wiele ciekawych miejsc.

Ślęża

Będąc na weekend w Dolnym Śląsku warto również wspiąć się na Ślężę. Jest to najwyższy Szczyt Masywu Ślęży, na który prowadzą aż trzy różne szlaki turystyczne. Ślęża jest górą bardzo tajemniczą, a także pełną legend. W dawnych czasach stanowiła ona ośrodek kultu pogańskiego. Z góry można natomiast podziwiać piękne widoki okolic Wrocławia, ponieważ Ślęża znajduje się w niedalekiej odległości od tego miasta. Z całą pewnością warto odwiedzić to miejsce i poznać jego tajemnice.

Podziemne Miasto Osówka


Kolejną atrakcją, która jest warta odwiedzenia podczas wycieczki na Dolny Śląsk jest Podziemne Miasto Osówka, które stanowi jeden z wielu kompleksów w podziemnym projekcie RIESE. Kompleks tego rodzaju jest bardzo duży i z całą pewnością warto go odwiedzić i poznać zawiłą historię tego miejsca.

Twierdza Srebrna Góra

Popularną atrakcją Dolnego Śląska jest także Twierdza Srebrna Góra, która jest największą tego rodzaju twierdzą w całej Europie. Znajduje się ona w pobliżu miejscowości Srebrna Góra. Obiekt można zwiedzać wraz z przewodnikiem, a w trakcie zwiedzania można się bardzo dużo dowiedzieć na temat jego historii.