do czego służy szuflada pod piekarnikiem
Porady

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem?

Nieraz marzymy o dalekich podróżach, w których meandrach odkrywaliśmy zdumiewające tajemnice. Tymczasem wcale nie jest to potrzebne, by doznać rzeczy niezwykłych. Okazuje się bowiem, że czekają one na nas choćby w… kuchni.

Piekarnik na pozór nie skrywa przed nam tajemnych spraw. To prozaiczny i bardzo przydatny przedmiot. Pieczemy w nim chleb, frytki lub rybę na piątkowy obiad. Ale jeśli zerkniemy nieco niżej, ujrzymy szufladę. Być może wydawało nam się, że wiemy, do czego służy, lecz – cóż – byliśmy w błędzie!

Tajemnice kuchni

W kuchni szuflad i rozmaitych półek nie brakuje. Przechowujemy w nich produkty spożywcze lub utensylia przydatne podczas przygotowywania, a następnie jedzenia posiłków. W szufladzie znajdującej się pod piekarnikiem przetrzymujemy z reguły akcesoria kuchenne, na przykład blaszki do pieczenia. Tymczasem projektanci kuchenek mieli na myśli nieco inne zastosowanie. Do czego mogłaby służyć szuflada w kuchni? – ktoś zapyta. Otóż w tym wypadku do przechowywania gotowych, jeszcze oczywiście gorących posiłków. To miejsce, w którym danie nie odda szybko swego ciepła. I przez pewien jeszcze czas będzie ciepłe i gotowe do spożycia. Takie rozwiązanie przydaje się, gdy domownik lub goście przybywający na uroczysty obiad trochę się spóźniają.

Gdy dotrą w końcu do domu, ugościmy ich aromatycznym posiłkiem, bez konieczności podgrzewania.

Jeżeli brakuje nam miejsca na przechowywanie kuchennego akcesorium, wtedy dodatkową szufladę rzeczywiście możemy w tym celu wykorzystać. Niemniej przy nadarzającej się sposobności warto wypróbować także drugą, właściwie pierwotną funkcję owej szuflady!