Porady

Jak powiększyć gumkę w Paincie?

Wiele osób przy pracy w Paitncie zastanawia się nad tym jak powiększyć gumkę. Jak się jednak okazuje, wbrew mylnym przekonaniom zadanie to wcale nie jest aż takie trudne.

Powiększanie gumki w Paincie


Jednym ze sposobów jest zrobienie tego za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl ze znakiem „+”. Opcja ta wydaje się być najłatwiejsza, gdyż w ten sposób mamy możliwość manipulowania rozmiarem danego narzędzia. Co więcej, sposób ten może być wykorzystany nie tylko w przypadku zmiany rozmiaru gumki, ale także chociażby ołówka czy pędzla.
Inny sposób polega z kolei na kliknięciu w ikonę w kształcie gumki o nazwie „gumka do mazania”. Kolejnym krokiem jest zmiana zakresu. Aby to zrobić wystarczy tak naprawdę kliknąć w ikonę z napisem „rozmiar”. Wskutek tego wyświetli się niewielkie menu z różnymi domyślnymi rozmiarami, które można wybrać. Jeśli jednak żadna z propozycji nie spełnia oczekiwań danej osoby to zdecydowanie warto w tym przypadku nacisnąć i przytrzymać klawisz Ctrl i kilkakrotne użyć znaku „+” na klawiaturze, w celu zmiany rozmiaru gumki.

Podsumowując, zdecydowanie warto zapoznać się z powyższymi radami i wskazówkami, które mówią jak powiększyć gumkę w Paincie. Dzięki skorzystaniu z nich zadanie to stanie się zdecydowanie łatwiejsze i z pewnością nie sprawi nikomu żadnych niepotrzebnych problemów.