atrakcje Rzymu
Turystyka

Co zobaczyć w Rzymie?

Rzym to stolica Włoch, którą każdego roku odwiedzają ogromne ilości turystów z całego świata. Oczywiście nie ma się co dziwić, gdyż jest to jedno z najpopularniejszych miast globu ziemskiego, odznaczające się bogactwem rozmaitych zabytków. W związku z powyższym w tym artykule podpowiemy, co zobaczyć w Rzymie.

Atrakcje Rzymu

Pierwszą, największą atrakcją Rzymu, która absolutnie nie powinna umknąć niczyjej uwadze, jest dobrze wszystkim znane Koloseum. Niegdyś pełniło ono funkcję amfiteatru, gdzie rozgrywały się igrzyska, a także walki gladiatorów.

Forum Romanum i Wzgórze Palatyn

Forum Romanum to ruiny najstarszego placu miejskiego w Rzymie. To właśnie tam odbywały się najważniejsze uroczystości publiczne starożytnego Rzymu. Nieopodal Forum Romanum znajduje się właśnie Wzgórze Palatyn.

Watykan

Watykan powinny odwiedzić nie tylko osoby mocno związane z religią, ale również i ci, którzy potrafią docenić niezwykłą architekturę i bogactwo rozmaitych muzeów. Watykan jest to najmniejsze na świecie państwo, które znajduje się właśnie w Rzymie. Obywatele Watykanu to głównie osoby duchowne z papieżem na czele.

Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi jest jedną z najpopularniejszych barokowych fontann. Jej wyjątkowość sprawia, że stanowi jeden z obowiązkowych punktów, które należy odwiedzić w trakcie wycieczki do Rzymu. Turyści wrzucają do fontanny monety i wypowiadają w myślach życzenie z nadzieją, że się spełni. Pieniądze wyławiane są przez władze Rzymu i przeznaczane na utrzymanie zabytków oraz pomoc ubogim mieszkańcom Wiecznego Miasta.

Schody Hiszpańskie

Schody Hiszpańskie również zaliczane są do must see obiektów w Rzymie. Prowadzą one z Placu Hiszpańskiego do Kościoła Trinita dei Monti. U ich podnóża znajduje się fontanna o niewielkich rozmiarów nosząca nazwę Barcaccia. Powstała ona, aby upamiętnić powódź, która miała miejsce w 1598 roku.

Klimat miasta i klimatyczne knajpki

Poza samymi zabytkami, warto również wczuć się w klimat miasta, które jest absolutnie niepowtarzalny. W Rzymie nie brakuje również rozmaitych knajpek, w których można degustować włoskie specjały.