ustronie morskie atrakcje
Turystyka

Ustronie Morskie – atrakcje

Polskie nadmorskie miejscowości każdego roku przyciągają rzesze turystów, nie tylko z Polski, lecz również innych krajów, na przykład Niemiec, w końcu nasi zachodni miejscowości mają całkiem blisko nad polski Bałtyk. Jedne z chętniej odwiedzanych plaży mieszczą się przy Ustroniu Morskim. Jednak to nie jedyne atrakcje, jakie tam znajdziemy!

Co zobaczyć w Ustroniu Morskim?

Jaka jest największa atrakcja w nadmorskim Ustroniu? Bez wątpienia to morze, które przyciąga turystów nie tylko w okresie letnim, lecz przez cały rok. Zresztą niektóre miejsca kwaterunkowe są w tej wsi czynne o każdej porze roku. Obecna miejscowość wypoczynkowa ukształtowała się na bazie wioski rybackiej. XIX wiek to czas, gdy nad Bałtykiem powstawało wiele letnisk, kurortów i kąpielisk. Moda nie ominęła Ustronia, które wówczas znajdowało się w granicach państwa niemieckiego, co zmieniło się w 1945 roku, kiedy III Rzesza przegrała wojnę.

Dogodna komunikacja

Ustronie Morskie jest stosunkowo młodą wsią, zatem nie znajdziemy w niej wielu zabytków. Na uwagę niemniej zasługuje kościół neogotycki wzniesiony z pięknej czerwonej cegły. Z jego wieży często odzywają się kuranty.

Jeżeli zależy nam na zwiedzaniu i mamy nieco dość leżakowania, zawsze możemy wybrać się do nieodległych miejsc. Już od początku XX wieku (1905 roku) przez miejscowość przejeżdża kolejka relacji Koszalin-Kołobrzeg. Zatem nie ma problemu, by nie podskoczyć do któregoś z miast, a w żadnym z nich nie brakuje atrakcji – zarówno historycznych jak i tych bardziej współczesnych.

“Bolesław”

Niedaleko Ustronia Morskiego (w tej samej gminie) mieści się wioska Bagicz. Od niej już rzut beretem do lasu, w którym jest dąb szypułkowy nazwany dumnie “Bolesławem” – ma on około 800 lat i stanowi okazały pomnik przyrody. Zresztą podobnie jak jego rówieśnik – “Warcisław”.