Turystyka

Dokąd można polecieć z Łodzi?

Latanie z łódzkiego lotniska znów stało się możliwe. Międzynarodowe lotnisko w Łodzi, inaczej nazywane Portem Lotniczym imienia Władysława Reymonta pod koniec lat 90. znów funkcjonuje. Jednak gdzie można się udać stamtąd?

Lokalizacja łódzkiego portu lotniczego

Może na początek warto przybliżyć lokalizację tego lotniska. Otóż znajduje się ono raptem sześc. kilometrów od samego centrum Łodzi. Można tam dojechać własnym samochodem, taksówką czy komunikacją miejską. Obecnie miasto planuje budowę połączeń kolejowych z lotniskiem. Jednak wróćmy do zadanego wcześniej pytania, odnośnie tego, dokąd można polecieć z lotniska łódzkiego. Otóż obecnie lotnisko w swojej ofercie posiada przeloty w pięciu kierunkach w czterech krajach.

Destynacje

Między innymi odbywają się stąd loty do Turcji, Bułgarii, Egiptu czy Tunezji. Jednak najczęściej wybierane przez turystów są przeloty do Londynu, Monachium czy Dublina. Oczywiście o wszelkie informacje warto dopytywać w Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się na lotnisko. Obecny jest tam również bankomat i kantor, jeśli istnieje konieczność zmiany waluty. Restauracje czy kawiarnie również są dostępne dla klientów. Natomiast czas oczekiwania na lot może nam umilić piękny taras widokowy, który znajduje się na pierwszym piętrze. Port Lotniczy w Łodzi posiada również prywatny parking dla pasażerów. O indywidualne ceny za konkretne loty należy dowiadywać się w Centrum Informacji Turystycznej lub można stale monitorować ceny na stronie internetowej lotniska.

Chcesz zaplanować sobie idealne wakacje? Z łódzkiego lotniska możesz polecieć w piękne kraje, które dostarczą zabawy całej rodzinie. Wystarczy zakupić bilety i wsiąść na pokład. Nie musimy martwić się o nasz samochód czy dojazd. Możliwość pozostawienia go na parkingu znacznie ułatwia ten odwieczny problem.