co zobaczyć w łodzi?
Turystyka

Co zobaczyć w Łodzi?

Jak wiadomo, miasto Łódź jest często niedoceniane przez turystów. Wielu z nich ocenia je jedynie powierzchownie, nie zaglądając w jego zakamarki, które kryją wiele ciekawych i wartych uwagi miejsc. W związku z powyższym w tym artykule powiemy sobie o tym, co zobaczyć w Łodzi.

Po pierwsze słynna ulica Piotrkowska

W pierwszej kolejności warto wybrać się na spacer wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Jest ona jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Wzdłuż wyżej wspomnianej znajduje się wiele klimatycznych knajpek oraz kawiarni. Ponadto, wielbiciele starych kamienic niewątpliwie będą zachwyceni, gdyż przy Piotrkowskiej ich nie brakuje.

Po drugie murale

W Łodzi nie brakuje wyjątkowych murali zdobiących budynki. W związku z tym, podczas spaceru jej uliczkami, warto niewątpliwie ich wypatrywać. Murale z całą pewnością przypadną do gustu fanom sztuki, choć ich nietuzinkowość zrobi wrażenie na każdym, kto je dostrzeże.

Po trzecie Pasaż Róży

Pasaż Róży to miejsce, gdzie znajdują się kamienice, których ściany zostały wyłożone ogromną ilością lusterek w rozmaitych rozmiarach i kształtach, tworzących absolutnie wyjątkową mozaikę. Początki pracy nad mozaiką rozpoczęły się w 2013 roku, a geneza jej powstania jest naprawdę niezwykła, dlatego z całą pewnością warto się z nią zapoznać i udać w to miejsce, aby na własne oczy zobaczyć jego wyjątkowość.

Po czwarte pomniki

W Łodzi znajduje się wiele pomników poświęconych zasłużonym Łodzianom. Niewątpliwie zaciekawią one osoby żywo zainteresowane historią. Odwiedzając po kolei każdy z pomników, można jednocześnie odbyć długi spacer po mieście.

Po piąte Dworzec Łódź Fabryczna

Dworzec Łódź Fabryczna niewątpliwie przypadnie do gustu osobom, które gustują w nowoczesnej architekturze. Niewątpliwie prezentuje się on w sporych rozmiarach, a jego nietuzinkowy wygląd sprawia, że nie pozostaje niezauważony.

Po szóste restauracje

W Łodzi nie brakuje rozmaitych restauracji. W związku z tym faktem jest to dobra wiadomość dla osób, które lubią zwiedzać wyżej wymienione i próbować ich specjałów.