Erotyka

Tabletki na potencję

Większość schorzeń i niedomagań dotyczy obydwu płci, przy czym są także pewne problemy, które są charakterystyczna albo dla kobiet, albo mężczyzn. Ci drudzy stosunkowo często zmagają się z pewną intymną dolegliwością. Wprawdzie nie zagraża ona bezpośrednio życiu, jak inne poważne schorzenia, niemniej w znaczący sposób pogarsza komfort życia, a także obniża samopoczucie oraz samoocenę. Mowa tu o problemie z potencją. Jak jemu zaradzić? Otóż wśród zaradczych środków jest i miejsce na lekarstwo dostępne w aptece bez recepty. W jaki sposób działa?

Trzeba na wstępie zauważyć, że problemy związane ze sferą seksualną może mieć różnorodne tło. Istotne więc jest, aby dotrzeć do źródła tego niedomagania, aby móc mu skutecznie przeciwdziałać. Należy mieć świadomość, że długotrwałe wspieranie się medykamentami ma wyłącznie doraźne działanie – nie dosięga bowiem korzeni bolączki. Różny jest również stopień jej nasilenia, zdarza się, że wzwód osiągany jest dopiero po pewnym czasie i w komfortowych warunkach, bywa też, że jest on niepełny lub też – w najgorszym przypadku – nigdy, bez względu na to, z kim się jest i w jakim miejscu dochodzi do zbliżenia, penis pozostaje niewzruszony. Czynniki te są ważne, bo przekazanie ich specjaliście (najczęściej seksuologowi, psychologowi, psychiatrze, ale także urologowi). Badania mogą wskazać na problem natury organicznej, wtedy też należy zaordynować odpowiednie leczenie, w przypadku zakażenia chorobą przenoszoną drogą płciową – będą to preparaty miejscowe czy też, gdy dolegliwość ma charakter nawracający – wtedy należy zażywać lekarstwa antywirusowe. Kłopot z erekcją może też wynikać z innych schorzeń ze strony układu moczowego czy też z powodu chorób ogólnoustrojowych.

Często jednak stoi za tym problem natury psychicznej (uściślając: psychosomatycznej), co może wynikać z pewnych nieprzyjemnych wydarzeń z przeszłości – choć niekoniecznie. Jest to temat do przepracowania z psychologiem (seksuologiem), a gdy ma to wymiar chorobowy – wtedy pomocą może służyć psychiatra.
Kiedy problemy z potencją nie mają poważnego podłoża, wtedy pomocne są leki na potencję. Jednym z nich jest Tadalafil, czyli ulepszona wersja doskonale znanego Sildenafilu. Działa nawet kilka razy dłużej. Działa tak, że rozluźnia mięśnie gładkich ciał jamistych prącia, krew napływająca do penisa wywołuje w nim wzwód oraz utrzymuje go. Oczywiście niezbędne są do tego bodźce, czyli podniety, bądź to dotykowe, bądź wzrokowe czy słuchowe.