Erotyka

4 rodzaje zabawek erotycznych dla kobiet

Gadżety erotyczne rozbudzają wyobraźnię, są odskocznią od życia codziennego zarówno dla ludzi samotnych, jak i par, szukających nowych doznań. Sporo z nich przeznaczonych jest dla osób o określonej płci, na przykład dildo dla kobiet czy masturbator dla mężczyzn. Potrafią także, zwłaszcza u kobiet, wpłynąć na poznanie swojego ciała i jego reakcji na stymulację seksualną. Jakie gadżety erotyczne dla pań sprawdzą się w tej roli najlepiej?

  1. Sztuczne penisy i dildo
  2. Strapon
  3. Lalki dmuchane
  4. Wibratory

Sztuczne penisy i dilda

Sztuczne penisy i dilda mają w założeniu zastąpić męskiego naturalnego penisa podczas penetracji. Przyjemność z ich stosowania odczują kobiety, które pragną urozmaicić samotną noc, jednak również pary potrafią użyć tych gadżetów erotycznych podczas igraszek łóżkowych. Dilda najczęściej wykonane są z silikonu medycznego, dzięki czemu ich używanie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a wrażenia, jakie dzięki niemu może odczuć kobieta, są delikatne i subtelne. Można spotkać także sztuczne penisy zrobione ze szkła lub kamienia, które w przeciwieństwie do silikonowych najczęściej nie są dokładnym odwzorowaniem natury, ale zachowują jedynie obły kształt. Dildo przeważnie służy do penetracji waginy, można także kupić dildo analne, które jest nieco krótsze i mniejsze, ma także trochę inny kształt.

Strapon

Strapon to odmiana sztucznych penisów, zamocowanych na pasach i zakładanych na biodra. W przeciwieństwie do dilda strapon jest przeznaczony do zabaw z uczestnictwem przynajmniej dwóch osób, najczęściej kobiet. Oprócz zamocowania sztucznego członka na pasach występują także odmiany, w których penis jest częścią majtek lub jest on samonośny – część strapona podtrzymywana jest przez mięśnie pochwy, intensyfikując doznania noszącej go osoby. Te erotyczne gadżety stosowane są również przez pary mieszane, w których osobą penetrującą jest kobieta. Bardzo ważne przy użyciu strapona jest jego odpowiednie nawilżenie, co pozwala na uniknięcie bolesnych obtarć u partnera i uzyskanie maksymalnej satysfakcji z używania tej zabawki.

Lalki dmuchane

Lalki dmuchane to gadżet, po który najchętniej sięgają mężczyźni, jednak wśród dostępnych modeli także panie znajdą coś dla siebie. Czasy dmuchanych lalek, tylko dzięki wyobraźni użytkownika przypominających żywe osoby, powoli przemijają – obecne lalki do użytku erotycznego są bardziej skomplikowane i naturalne. Jednak zabawki te nawet w najtańszych odmianach, zarówno dla pań jak i panów, cieszą się wciąż sporą popularnością. Droższe modele potrafią dość wiernie odtworzyć ciało człowieka, z uwzględnieniem jego intymnych części. Niektóre z nich są przesadnie wyolbrzymione, by użytkownik mógł czerpać pełnię satysfakcji ze wspólnej zabawy z sztucznym partnerem. Bardziej skomplikowane lalki są coraz bardziej podobne do ludzi, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i budowę wewnętrzną.

Wibratory

Wibratory dla pań to sztuczne penisy, które wyposażone są w opcję ruchu i drgań, znacznie intensyfikujące doznania użytkowniczek. Ich początki sięgają dziewiętnastego wieku, gdzie stosowane były jako urządzenia leczące histerię. Obecnie służą wyłącznie sprawianiu przyjemności ich posiadaczkom, a rozwój technologiczny sprawia, iż pojawiają się coraz doskonalsze modele, dostarczające intensywnych doznań. Wibratory, w przeciwieństwie do mężczyzn, są gotowe do użycia o każdej porze i na tak długi czas, jaki chcemy. Dzięki temu nawet kobiety w stałych związkach bez problemu mogą osiągnąć satysfakcję seksualną, zwłaszcza gdy partner jest daleko.