gdzie najlepiej siedzieć w samolocie?
Porady

Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie?

Podróże samolotowe dla wielu z nas stanowią ekscytujące przeżycie. Nawet wówczas, kiedy aeroplan nie wpada w turbulencję. Głównie wynikają one z wyobrażeń na temat katastrofy, jaka może nas spotkać. Lecz często ekscytacja przeradza się w znużenia, a nawet irytację. Wynika to często z miejsca, jakie musimy zajmować w samolocie. Każde ma swoje wady i zalety, rozważmy je więc, by odpowiedzieć na pytanie – gdzie najlepiej siedzieć w samolocie?

Komfort lotu

Lot sam w sobie obfituje w rozmaite, niekoniecznie przyjemne doznania. Dość stresujące jest także pakowanie się oraz dojazd na lotnisko. Nie możemy się spóźnić, przecież samolot nie będzie na nas czekał. Poza tym nie odstępuje nas obawa, że zapomnieliśmy czegoś ważnego, na przykład biletu na lot lub dowodu osobistego. Kiedy przechodzimy pomyślnie przez odprawę, jesteśmy spokojniejsi. Chyba że mamy awersję do latania…

W każdym razie, by lot był jak najbardziej komfortowy, należy zająć odpowiednie miejsce.

Miejsce przy oknie

Miejsce przy oknie naszym zdaniem jest najlepsze. Można zerknąć przez szybkę, jak samolot startuje, wznosi się i frunie między chmurami, obserwacja świata z wysokości bywa kształcąca, uczy nas na przykład dystansu wobec ziemskich spraw. Poza tym możemy oprzeć głowę o ścianę samolotu i w przysnąć, jeżeli organizm tego wymaga. A minusy? Jeżeli często chodzimy do toalety samolotowej, to będziemy musieli przepraszać dwóch współpasażerów, by utorować sobie miejsce do zacisznego kątka.

Miejsce środkowe

Cóż, o miejscu środkowym chyba nie da się nic dobrego powiedzieć. No, jeżeli lubimy zawierać nowe znajomości, to zawsze można zagadać do któregoś z sąsiadów. Ale mogą nas zbyć milczeniem lub opryskliwym słowem, przecież nie każdy uwielbia ucinać pogawędki podczas lotu. Poza tym nie mamy gdzie oprzeć głowy ani łokci. Jeżeli sąsiedzi są okazałej postury, czujemy się jak sardynka w puszce.

Miejsce przy korytarzu

Nieco lepsze naszym zdaniem jest miejsce przy korytarzu. To najlepsze siedzisko dla tych, którzy często chodzą za potrzebą. Nie trzeba nikogo przepraszam, tylko po prostu ruszyć śmiało do WC. A minusy? Korytarzyk zwykle jest ciasny, przynajmniej w przypadku tzw. ekonomicznych lotów, zatem obsługa samolotu może nas delikatnie szturchać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *