komu pasują czarne włosy?
Porady

Komu pasują czarne włosy?

Nachodzą nas czasem myśli, że dobrze by było coś w swoim życiu zmienić. Niektóre rzeczy mogłyby być trudne, na przykład przeprowadzka na Hawaje. Niemniej inne już nieco łatwiej by było wprowadzić w życie, na przykład przefarbowanie włosów. Klasycznym kolorem jest czerń. Można by tę opcję rozważyć, tylko czy każdemu pasuje taka barwa włosów?

Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze ważne jest to, czy lubimy dany kolor. Jeżeli czerń jest naszą ulubioną barwą i w jakimś sensie ona nas charakteryzuje. Gustujemy w czarnych ubraniach i nasz pokój zdominowany jest przez ciemne tony. To dlaczego by nie przefarbować się na czarno? Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie. Jeżeli z tym kolorem włosów poczujemy się dobrze, to warto się zastanowić nad zmianą… W każdym razie poza osobistymi preferencjami warto także wziąć inne aspekty, na przykład naszą urodę i czy będzie z nią współgrał czarny kolor włosów.

Na co więc zwrócić uwagę?

Kształt i rysy twarzy

Jeżeli nasza twarz jest regularna, więc okrągła czy kwadratowa, wówczas czerń może to jeszcze bardziej uwydatnić. Kruczoczarne włosy podkreślają bowiem kształt głowy, zatem byłyby bardziej odpowiednie dla oblicza bardziej smukłego. To damo dotyczy rysów twarzy. Wyraźne zostaną jeszcze bardziej zaakcentowane. To samo dotyczy rozmaitych mankamentów, na przykład przydługiego nosa.

Oczy oraz oprawa

Ciemniejsze oczy (czarne, orzechowe, brązowe, ciemnozielone) oraz ciemna oprawa harmonizują z czarnymi włosami. Natomiast w przypadku jaśniejszych oczu i mniej wyrazistej oprawy trafniej uzupełnia się z fryzurą utrzymaną w cieplejszych tonach.

Typ urody – karnacja

Uważa się, że śnieżysta cera może nie najlepiej się komponować z czarnymi włosami. Ale nie dotyczy to raczej osób obdarzonych ciemnymi oczami oraz oprawą. Świetnie też współgrają z cerą oliwkową.

Z reguły ryzykowne jest przechodzenie z jednej skrajności w drugą, czyli na przykład od włosów blond do czarnych. Z reguły osoby o jasnych włosach obdarzone są jaśniejszymi włosami i taką samą cerą. Widocznie natura nie bez powodu tak chciała!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *