Bez kategorii

Gdzie najmniej boli tatuaż?

Tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Okazuje się, że w Europie Zachodniej i USA już nawet kilkanaście procent populacji posiada tatuaże, również w Polsce coraz więcej osób decyduje się na tę modyfikację ciała.

Niestety, z uwagi na sposób,w jaki tatuaże są wykonywane (wprowadzanie tuszu pod skórę) cały zabieg jest bardzo czasochłonny i dosyć bolesny. Wiele osób w obawie przed bólem towarzyszącym tatuowaniu rezygnuje z zabiegu, lub decyduje się na prosty i niewielki tatuaż w miejscu, w którym najmniej boli.

A gdzie najmniej boli tatuaż? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że każdy z nas posiada inną tolerancję na ból. Dlatego też dla niektórych tatuaże w miejscach newralgicznych mogą być nawet bezbolesne, a dla innych ból będzie nie do zniesienia bez względu na to, która część ciała zostanie poddana zabiegowi.

Jeżeli chodzi o korelację między odczuwanym bólem, a częścią ciała to zależy ona głównie od dwóch czynników: Tłuszcz – części ciała, które posiadają większą ilość tkanki tłuszczowej mają naturalny bufor pomiędzy igłą, a końcówkami nerwów, które są odpowiedzialne za wysyłanie sygnałów o bólu do naszego mózgu. Więcej tkanki tłuszczowej = mniejszy ból. Unerwienie – tutaj sprawa jest już prosta. Poszczególne części naszego ciała posiadają większą, lub mniejszą ilość nerwów, które odpowiadają za uczucie bólu. Im mniej unerwiona część ciała tym mniejszy ból.

Konkretne części ciała, których tatuowanie jest najmniej bolesne to przede wszystkim ramiona (szczególnie ich górne części) i uda. Nie posiadają one dużej ilości nerwów, a uda na dodatek mają dużą ilość tkanki tłuszczowej, dzięki czemu śmiało można powiedzieć, że są one najlepszymi miejscami na pierwszy tatuaż. Miejsca, w których ból jest nieco bardziej bolesny, ale wciąż akceptowalny to między innymi: przedramię, pośladki, kark i piszczel.

Decydując się na tatuaż należy pamiętać, że zabieg zawsze będzie bolesny. Nawet osoba, której tolerancja na ból jest dosyć wysoka i, która decyduje się na wytatuowanie mało newralgicznej części ciała odczuje ból i dyskomfort. Dlatego też jeżeli Twoja tolerancja na ból jest niska powinieneś na poważnie zastanowić się nad tym czy tatuaż jest dobrym pomysłem. Oczywiście dla niektórych ból towarzyszący tatuowaniu może być nawet przyjemny, a po jakimś czasie nawet uzależniający, ale jest to kwestia indywidualna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *