Świat Minecraft

Jak zrobić wędkę w grze Minecraft?

Minecraft pozwala nam na wykorzystanie szeregu różnych możliwości. Nie tylko umożliwia nam na mierzenie się z problemami życia codziennego bohaterów gry, ale też daje szereg opcji takich, jak delektowanie się ciastem, wydobywanie i przetwarzanie surowców czy tworzenie obrazów. Jedną z możliwości jest również łowienie. W tym celu potrzebujemy oczywiście wędki. Jak ją zrobić?

Minecraftowa wędka – jak pozyskać surowce?

Istnieje kilka opcji zdobycia wędki. Można ją zakupić u osadników zajmujących się rybactwem. Czasem również udaje się ją wyłowić z wody jako skarb albo bezużyteczny przedmiot.

Wędkę – jak na Minecrafta przystało – można oczywiście również wytworzyć samemu. W tym celu potrzebujemy trzech patyków i dwóch nici. Patyki możemy znaleźć w bonusowej skrzyni, uzyskać poprzez zabicie wiedźmy, pozyskać z uschniętych krzewów lub – jako bezużyteczny przedmiot – wyłowić z wody. W wersjach na konsolę można je również zdobyć niszcząc łódkę. Natomiast nici pozyskujemy poprzez zniszczenie pajęczyny bądź też zabijając pająki i pająki jaskiniowe. Nić naturalnie generuje się też w skrzyniach znajdujących się w piramidach i lochach oraz w dżunglowej świątyni. Ponadto nić może też zostać wyłowiona z wody w charakterze bezużytecznego przedmiotu.

Jak wytworzyć wędkę?

Wędkę wytwarzamy w bardzo prosty sposób. Wystarczy ułożyć trzy patyki na skos od lewego dolnego rogu Craft Table do prawego górnego. Następnie w kolumnie po lewej stronie (pod patykiem) układamy dwie nici. I już można łowić!

Do czego służy wędka w grze Minecraft?

Minecraftowa wędka służy oczywiście do łowienia ryb. Niemniej jednak można nią także złowić skarby, bezużyteczne przedmioty. Wędka może też przyciągać moby, czyli zwierzęta, potwory i osadników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *