Świat Minecraft

Jak zrobić papier w Minecraft?

Papier w grze Minecraft ma szereg zastosowań. Może posłużyć do tworzenia książek map, fajerwerków, a także może stać się przedmiotem handlu. Czego potrzebujesz do wytworzenia papieru i jak to zrobić?

Co jest potrzebne do wytworzenia papieru?

Do wytworzenia papieru będzie Ci potrzebny tylko jeden składnik. Jest nim trzcina cukrowa. Aby otrzymać papier trzeba zużyć jej trzy kępki.

Trzcinę cukrową można znaleźć wyłącznie w sąsiedztwie wody. Czasami można ją znaleźć również przy podziemnych jeziorach. Największą szansę na znalezienie trzciny cukrowej mamy w biomie pustyni. Inną możliwością pozyskania trzciny cukrowej jest rolnictwo. Najczęściej uprawia się ją na terenach piaszczystych.

Otrzymywanie papieru w Minecraft

Papier można otrzymać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest naturalne generowanie. Można go znaleźć w prawie każdej skrzyni wewnątrz twierdz. Ponadto można go również wytworzyć. Aby to zrobić wystarczy po prostu przejść do Craft Table i ułożyć w poziomym rzędzie trzy kępki trzciny. Gotowe!

A jak wytwarzać rzeczy z papieru?

Jedną z rzeczy, które można wytworzyć z minecraftowego papieru, jest książka. W tym celu trzeba ułożyć w kwadrat trzy papiery i jedną skórę (skóra powinna znaleźć się w lewym dolnym rogu kwadratu).

Z papieru można wytworzyć również mapę. Do tego celu będziemy potrzebowali kompasu. Umieszczamy kompas w środku, a następnie dookoła otaczamy go papierem. W wersjach komputerowych oraz na Windows 10 Edition dostępna jest też opcja wykonania mapy oddalonej. Robimy to w sposób identyczny, z tym, że zamiast kompasu umieszczamy w środku mapę. Gotowe!

Chcąc wytworzyć fajerwerki możemy korzystać z dwóch opcji. W pierwszym przypadku będziemy potrzebowali jednego prochu i jednego papieru. Proch umieszczamy na dole, a nad nim wstawiamy papier. Druga opcja wymaga umieszczenia na samym dole Craft Table trzech prochów. Pośrodku drugiej linijki kładziemy papier, a na samej górze jeden proch. Gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *