Świat Minecraft

Jak zrobić ciasto w Minecraft?

Jesteś fanem gier komputerowych i masz ochotę na kawałek minecraftowego ciasta? Nic prostszego. Dowiedz się, jak je upiec krok po kroku.

Po co robi się ciasto w Minecraft?

Ciasto w grze Minecraft jest nie tylko dobrym posiłkiem, ale również ciekawym elementem dekoracyjnym. Pozwala kilkukrotnie napełnić pasek głodu gracza. Przy każdym użyciu ciasto zwraca jedną jednostkę głodu.

Jak zrobić ciasto?

Minecraftowe ciasto robi się z pszenicy, cukru, jajek i mleka. Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w wiadro i znalezienie krowy. Następnie doimy ją trzymając w ręce wiadro i naciskając klawisz akcji. Będziemy potrzebowali trzech wiader mleka.

Dalej musimy udać się na poszukiwanie jajek (oczywiście jeśli ich już nie mamy). W tym celu musimy znaleźć kurę i rozejrzeć się dookoła niej. Jeśli nie będzie tam jajka, podążamy za zwierzęciem. Po jakimś czasie nasza kura upuści jedno. To w zupełności wystarczy.

Trzecim krokiem jest pozyskanie pszenicy. W tym celu musimy zniszczyć połacie trawy. Następnie za pomocą motyki ukopujemy blok ziemi i sadzimy nasiona. Pamiętaj, że poletko musi znajdować się w okolicy wody, żebyś mógł podlać swoje uprawy. Zboże można uzyskać także w wiosce NPC.

Do zrobienia minecraftowego ciasta będziesz potrzebował także cukru. Aby go uzyskać musimy przerobić trzcinę cukrową. Należy jej szukać na terenach piaszczystych, tuż przy zbiornikach wodnych.

Gdy już zbierzemy wszystkie składniki, należy je połączyć ze sobą w Crafting Table. W tym celu umieszczamy na samej górze trzy wiadra mleka. W środkowym rzędzie ustawiamy na środku jajko a po bokach cukier. Na samym dole należy położyć trzy porcje pszenicy. Nasze smakowite, minecraftowe ciasto jest już gotowe do spożycia!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *