Świat Minecraft

Jak zrobić kowadło w Minecraft?

Chciałbyś naprawić narzędzie w Minecraft i jednocześnie zachować jego magiczne właściwości? A może posiadasz zaklętą książkę i chciałbyś zacząć zaklinać? Jeśli tak, to musisz zrobić sobie kowadło.

Jak zrobić kowadło Minecraft?

W tym celu potrzebujesz 31 sztabek żelaza. Z dziewięciu sztabek wytwarzasz jeden blok. Aby wytworzyć kowadło będziesz potrzebować trzech takich bloków i czterech pozostałych sztabek.

Samo posiadanie takich zasobów oczywiście nie wystarczy. Trzeba je jeszcze odpowiednio ułożyć. W tym celu umieszczamy trzy bloki żelaza na samej górze. Poniżej w środkowym polu układamy jedną sztabkę żelaza. Pozostałe trzy umieszczamy na samym dole.

Jak naprawiać przedmioty przy użyciu kowadła?

Minecraft umożliwia nam naprawianie zepsutych przedmiotów. W tym celu w slotach znajdujących się w oknie kowadła umieszczamy dwie bronie tego samego rodzaju. Warto pamiętać, że jeżeli jedna z tych broni była zaklęta, to zaklęcie przejdzie na wytworzony przedmiot. Jeżeli efekt tego zabiegu nas zadowala, to możemy go przenieść do swojego ekwipunku i zakończyć naprawę. Trzeba jednak pamiętać, że każda taka akcja kosztuje określoną ilość punktów.

Do czego może służyć kowadło?

Kowadło w grze Minecraft może pełnić różne funkcje. Poza tymi podstawowymi, czyli zaklinaniem i naprawianiem narzędzi z zachowaniem nałożonych zaklęć, można go użyć również do prowizorycznych dzwonów. Aby to zrobić musimy położyć dowolny blok, a na nim kilka kowadeł. Następnie robimy pod nimi dziurę o głębokości co najmniej jednej kratki. Na końcu usuwamy blok pod kowadłami. Inną ciekawą funkcją kowadeł jest możliwość zmiany nazw książek i materiałów. Pozwala ono także na uzyskanie określonych ulepszeń na poziomie piątym.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *