Świat Minecraft

Jak zrobić łuk w Minecrafcie?

Gra Minecraft święci dziś triumfy popularności. Jeśli również jesteś aktywnym graczem, to z pewnością przyjdzie Ci kiedyś pozyskać łuk. Jak to zrobić? Wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Jak pozyskać łuk w grze minecraft?

Minecraft pozwala na pozyskanie łuku na kilka następujących sposobów:

  • wytworzenie;
  • pozyskanie w postaci łupu;
  • złowienie;
  • handel.

Do wytworzenia łuku potrzebne Ci będą 3 nici i 3 patyki. Wszystkie nici umieść w jednej kolumnie po lewej lub prawej stronie. Następnie w drugiej kolumnie ułóż dwa patyki (pomiędzy nimi zostaw puste pole). Ostatni patyk umieść na środku w trzeciej kolumnie.

Minecraft umożliwia także pozyskanie łuku jako łup. Można go więc znaleźć przy zabitych szkieletach i tułaczach. Taka broń może jednak wymagać naprawy lub być zaklęta.

Łuk można również wyłowić w charakterze skarbu albo bezużytecznego przedmiotu. W pierwszym przypadku musi on być zaklęty. W drugim natomiast nie może być, a ponadto musi mieć małą ilość punktów wytrzymałości.

Trzecią opcją nabycia łuku w grze Minecraft jest jego zakup. Można go dokonać u osadnika o profesji łucznika. Taka przyjemność będzie Cię kosztować 2-3 szmaragdów.

Po co potrzebny Ci łuk w grze minecraft?

W grze Minecraft z łukiem można zrobić trzy rzeczy: wykorzystać do walki, zakląć i przerobić na paliwo do pieca. Aby móc użyć łuku jako broni musimy trzymać go w ręce i mieć w ekwipunku strzały. Natomiast jeśli chcemy go zakląć, to mamy wówczas do dyspozycji 6 opcji: Moc, Płomień, Uderzenie, Nieskończoność, Niezniszczalność i Naprawę. Zaklęcia te mogą wspomagać walkę lub usprawniać Twój łuk.

Łuku można użyć również jako paliwo do pieca. Dzięki niemu można przetopić 1-1,5 przedmiotu, w zależności od tego, z której edycji gry korzystasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *