Świat Minecraft

Jak zrobić serwer Minecraft?

Uwielbiasz gry komputerowe? Minecraft to Twoje drugie imię? W takim razie być może zastanawiasz się, jak założyć własny serwer Minecraft. Pomożemy Ci!

Początek – ustawiamy serwer Minecraft

Założenie własnego serwera Minecraft wymaga specjalistycznego oprogramowania. Na szczęście jest ono darmowe i wystarczy je pobrać z oficjalnej strony gry. Oprócz tego trzeba wyposażyć się w najnowszą wersję Javy. Trzecim krokiem niezbędnym do założenia serwera Minecraft jest aplikacji Hamachi, która służy do tworzenia sieci VPN i umożliwia wymianę plików i danych pomiędzy użytkownikami.

Archiwum Minecrafta

Kolejnym krokiem, który musisz podjąć jest rozpakowanie archiwum Minecrafta. Jak znaleźć odpowiednie? Poszukaj tego, które będzie miało w nazwie aktualną wersję gry. Następnie otwórz systemowy notatnik i wklej do niego następujący wiersz:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui pause

Następnie zapisz plik na swoim komputerze z rozszerzeniem .bat i dostosuj parametry Xmx oraz Xms do urządzenia na którym instalujesz serwer.

Uruchom stworzony plik. Jeśli w folderze z plikami serwera znajdziesz plik tekstowy eula.txt, to musisz potwierdzić zapoznanie się z warunkami użytkownika (tylko zapoznaj się naprawdę!). W tym celu otwórz ten plik za pomocą notatnika i zmień eula=false na eula=true.

Ustawienia

Twój serwer Minecraft wymaga jeszcze skonfigurowania. W tym celu musisz zalogować się do Hamachi. Następnie wybierz opcję “Utwórz nową sieć”. Wpisz odpowiednie ID i hasło, a następnie dołącz do serwera przy pomocy adresu IP znajdującego się przy przycisku logowania lub w pliku serwer.properties. Serwer Minecraft gotowy! Pamiętaj, że połączenie powinno się odbywać poprzez IPv4!

Zaangażowanie innych graczy

Jeśli do Twojego serwera mają dołączyć innymi gracze, to musisz im udostępnić tę samą sieć. W tym celu trzeba udostępnić im nazwę serwera i hasło, a następnie otworzyć tryb gry jednoosobowej i uruchomić świat przeznaczony do gry wspólnej. Można też założyć serwer multiplayer. Aby to zrobić, trzeba wybrać tryb wieloosobowy, a następnie dodać serwer lub wybrać Link bezpośredni. Gdy już to zrobisz, musisz jeszcze skopiować adres IP z Hamachi i wkleić go w okienku adresu serwera, razem z adresami innych portów. Ostatnim krokiem jest dołączenie serwera do listy. I gotowe!

Tekst powstał we współpracy ze specjalistami od hostingu ze strony https://hosting-minecraft.pl/.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *