Świat Minecraft

Jak zrobić łóżko w Minecrafcie?

Postać z Minecrafta również potrzebuje snu. Mało tego, może sobie pozwolić na wybór koloru łóżka, na którym przyjdzie mu spać. Jeśli chcesz utrzymać swojego bohatera w dobrej kondycji, to z pewnością musisz zainteresować się tym, jak je zrobić. Nasz poradnik Ci w tym pomoże.

Jak zrobić łóżko w grze Minecraft?

Łóżko może zostać wykonane bez użycia jakiegokolwiek narzędzia. W tym celu będziemy potrzebowali trzech bloków desek oraz trzech bloków wełny. Kolor naszego mebla będzie zależał od zabarwienia tej ostatniej. Gdy już mamy zgromadzone zasoby, przechodzimy do Craft Table. Tam układamy na dole trzy bloki desek, a w środkowej linijce trzy bloki wełny wybranego koloru. Gotowe!

Barwienie łóżka

Białe łóżko można zabarwić na wybrany kolor. Niektóre wydania Minecraft, takie jak Bedrock Edition, Education Edition oraz wersje gry na konsole umożliwiają również barwienie łóżek kolorowych. W przypadku bieli wystarczy dodać barwnik. Robimy to ustawiając po lewej stronie Craft Table łóżko, a obok niego wybrany barwnik. Barwienie kolorowego łóżka wykonuje się w identyczny sposób, co w przypadku łóżka białego.

Jak wybielić łóżko?

Niektóre edycje Minecrafta (Bedrock Edition i Education Edition) umożliwiają również wybielenie łóżka. W tym celu wystarczy po lewej stronie Craft Table ułożyć łóżko, a obok niego wybielacz. Gotowe!

Jak pozyskać barwnik do łóżka?

Dużą część barwników można pozyskać gołą ręką, z kwiatów lub owoców roślin kakaowca. Barwnik biały można otrzymać z mączki kostnej, wytworzonej z bloków kości. Te z kolei wydobywa się kilofem ze skamielin na pustyniach i bagnach. Można również wydobyć rudę lazurytu, która pozwala na wytworzenie barwnika niebieskiego. W tym celu trzeba przetopić ją w piecu na lazuryt.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *