Świat Minecraft

Jak zrobić tory w Minecraft?

Grasz w Minecraft i chcesz sprawniej transportować surowce? W takim razie musisz postarać się o tory. Jak je stworzyć? Dowiesz się w naszym poradniku.

Tory w grze Minecraft?

Tory w Minecraft można wydobyć przy pomocy dowolnego narzędzia (oprócz miecza i nożyc), a nawet gołą ręką. Najlepiej jednak użyć do tego celu kilofu. Tory zostaną również wydobyte, jeśli:

  • znajdujący się pod nimi blok zostanie przesunięty bądź też zniszczony,
  • zostaną przesunięte przez tłok nad przepaść lub do wody,
  • zostaną zalane.

Jeśli chcesz sam stworzyć tory, wówczas będziesz potrzebował sześciu sztabek żelaza i jednego patyka. Układamy te elementy w Craft Table w następujący sposób:

Trzy sztabki żelaza w pierwszej kolumnie, jeden patyk pośrodku drugiej i trzy sztabki w trzeciej. W ten sposób stworzysz 16 sztuk torów.

Tory mogą się również generować naturalnie. Zdarza się to wyłącznie w prostych korytarzach opuszczonych kopalni. Oprócz tego mamy też 78,4 szans na znalezienie ich w wagonikach ze skrzynią. W ten sposób można jednorazowo uzyskać 4-8 kawałków torów na jeden slot.

Co warto uwzględnić układając tory w Minecraft?

Zasada południowo-wschodnia – zasada ta polega na tym, że na torze bez zakrętów wózki zawsze poruszają się albo na południe, albo na wschód. Dotyczy to również skrzyżowań “T”.

Zasada zjazdu – na trasie bez zakrętów wózki zawsze jadą w dół. Zasada ta często zastępuje zasadę południowo-wschodnią.

Zasada jednostronnego efektu – jeśli nad torem na trasie w dół postawimy blok, to – zgodnie z zasadą zjazdu – wózek zjedzie nam w dół. W drugą stronę niestety nie będzie już mógł się poruszać.

Jeżeli prosty kawałek torów nie jest przymocowany do łuku i kończy się zakrętem, to wówczas wózek przejeżdża przez przepaść i dalej kontynuuje jazdę po zakręcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *