jak nazwać psa w minecrafcie
Świat Minecraft

Jak nazwać psa w Minecrafcie?

Każdego tygodnia napływają do naszej redakcji zapytania dotyczącej kultowej już gry Minecraft. Na wszystkie nie możemy od razu odpowiedzieć, gdyż wymaga to czasu oraz podjęcia odpowiednich badań. Tym niemniej jesteśmy już gotowie udzielić kilku porad w sprawie tego, jak nazwać psa w tej grze z otwartym światem.

Popularne imiona dla psa w Minecrafcie

Oczywiście możemy pójść po linii najmniejszego oporu i ochrzcić pikselowego pieska którymś z najbardziej popularnych imion dla czworonogów. Jakie nam przychodzi do głowy jako pierwsze? To Reks lub zdrobniale Reksio. Być może młodsi czytelnicy nie kojarzą, ale przed laty studio animacji w Bielsku-Białej stworzyło bajkę “Reksio”, której głównym bohaterem był właśnie tak się wabiący foksterier szorstkowłosy. Piesek był pomysłowy i przyjazny wobec innych zwierząt, które mu nie zagrażały. A w jednym odcinku to nawet został śpiewakiem.

Inne popularne nazwy to Azor, Pieseł (ew. “Piesełe”), Bury (“kundel Bury fajny pies!”) czy Burek. Można także pójsć tropem literackim i nadać wirtualnemu pieskowi miano Lassie lub Lampi na cześć przemyślnego psa, który upodobał sobie podróżować pociągami. Nieraz zaleca się, by piesek miał krótkie, więc jedno- czy dwusylabowe imię. Z dłuższymi miałby problem, aby zapamiętać – choć nie dotyczy to na przykład mądrzejszych wilczurów czy innych ras. 

No tak, ale w grze komputerowej z wiadomych przyczyn nie trzeba się trzymać tych przyczyn, co otwiera nam dość spore pole manewru. Możemy na przykład nazwać psa imieniem i nazwiskiem ulubionego piłkarza – może to więc to być Lionel Messi lub inny, na przykład wzięty od wirtuoza z polskiej ligi.

Rasa i charakter psa

Ważne jest również, aby imię pasowało do rasy czy charakteru psa. Mniejsze pieski mogą się nazywać “Kulka”, “Lucy czy “Mordka”. Natomiast postawniejsze i groźniejsze mogłyby nosić miana takie jak: “Diablo”, “Ramzes”, “Hades”, “Killer”. Dziwne by było, gdyby jamniczek człapiący u naszej nogi nazywał się “Cerberus”.

Bądź kreatywny!

Tyle od nas. Najlepiej jednak będzie, jeśli postawisz na kreatywność i nazwiesz psiaka w Minecrafcie po swojemu. Być może zawsze chciałeś mieć pieska, i masz już gotową nazwę, ale nigdy nie mogłeś sobie na niego pozwolić, na przykład ze względu na miejsce zamieszkania lub uczulenie na psią sierść? 

To dobry moment, żeby u Twojego boku pojawił się Psotronix87 lub inny pikselowy pies z oryginalnym imieniem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *