Świat Minecraft

Jak zrobić ognisko w Minecraft?

Jeśli jesteś entuzjastą gier komputerowych, to z pewnością Minecraft nie jest Ci obcy. Wiesz też na pewno, że bez jedzenia i światła ani rusz. Dlatego też potrzebujesz ognia. Jak zrobić ognisko w Minecraft? Podpowiemy Ci.

Czego potrzeba do rozpalenia ogniska w Minecraft?

Aby rozpalić ognisko będziesz potrzebował kilku elementów. Przede wszystkim musisz mieć patyki. Nie obędzie się też bez węgla lub węgla drzewnego oraz trzech bloków drewna (może być okorowane). Drewno można też zastąpić dowolnymi pniami.

Skąd wziąć potrzebne elementy?

Patyki można utworzyć z desek, układając dwa bloki jeden nad drugim w Crafting Table. Minecraft pozwala nam na skorzystanie z jeszcze kilku opcji pozyskania patyków. Pierwszym z nich jest bonusowa skrzynia. Korzystając z niej mamy 68,4% szans na pozyskanie 1-12 patyków. Drugim sposobem jest zabicie wiedźmy. Pośmiertnie może ona upuścić od 0 do 6 patyków. Patyki można także wyłowić oraz pozyskać z uschniętych krzewów. Edycje konsolowe pozwalają również na pozyskanie patyków dzięki zniszczeniu łódki.

Węgiel pozyskuje się z rudy węgla wydobywanej przy pomocy kilofa. Natomiast węgiel drzewny możesz otrzymać wypalając drewno w piecu. Pamiętaj jednak, że nie można go łączyć ze zwykłym węglem.

Drewno w grze Minecraft pozyskujemy w sposób klasyczny – przy pomocy siekiery.

Jak ułożyć elementy w Crafting Table?

Chcąc rozpalić ognisko w grze Minecraft musimy przejść do Crafting Table. Następnie na samym dole układamy trzy bloki drewna lub trzy pnie. W drugiej linijce umieszczamy kolejno: patyk, węgiel/węgiel drzewny i drugi patyk. Na samej górze pośrodku układamy trzeci patyk. Ognisko gotowe!

Po co rozpalać ognisko w Minecraft?

Minecraftowe ognisko pozwala na oświetlenie terenu i upieczenie jedzenia. Ponadto można je wykorzystać też do puszczania sygnałów dymnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *