Świat Minecraft

Jak zrobić płotek w grze Minecraft?

Jeśli grasz w Minecrafta już od pewnego czasu, to z pewnością wiesz, że co jakiś czas pod twój dom mogą podchodzić różne stworzenia (w tym również inni gracze). Jeśli chcesz tego uniknąć, warto zainwestować w ogrodzenie. Jak to zrobić?

Co jest potrzebne do budowy ogrodzenia w grze Minecraft?

W grze Minecraft ogrodzenie buduje się z desek i patyków. Do wytworzenia trzech fragmentów ogrodzenia potrzebujemy czterech bloków drewna i dwóch patyków.

Aby wytworzyć płot należy w jednej kolumnie umieścić dwa bloki desek, w drugiej (obok nich) dwa patyki, a w trzeciej znów dwa bloki desek.

Płot w Minecrafcie można również wydobyć. Robi się to przy pomocy jakiegokolwiek narzędzia. Najlepsza do tego celu jest jednak siekiera.

Płoty mogą się też generować naturalnie. Te wykonane z dębu można znaleźć w opuszczonych kopalniach, gdzie stanowią element podpór. Natomiast w bibliotekach znajdujących się w twierdzach są wykorzystywane jako budulec żyrandoli i balustrad. Można je znaleźć też w starych, pustynnych wioskach, gdzie stanowią elementy oświetlenia, stołów lub ogrodzeń. Płoty dębowe generują się również w leśnych dworach i na posterunkach złosadniczych.

Jeśli chodzi o inne rodzaje płotów, to świerkowy można znaleźć w chatkach wiedźmy, a także w tajdze i tundrze. Płoty akacjowe można natomiast znaleźć w akacjowych wioskach, gdzie stanowią element stołów, ogrodzeń i oświetlenia. Natomiast płoty z drewna tropikalnego znajduje się w domach zbrojmistrzów, znajdujących się w pustynnych wioskach.

Innymi miejscami, w których można znaleźć płot, są wraki statków. Generują się tam płoty ze wszystkich rodzajów drewna.

Właściwości płotów w grze Minecraft

Aby płoty połączyły się ze sobą, muszą być ustawione obok siebie. Mogą się łączyć z pełnymi, niezniszczonymi blokami desek oraz spodem schodów. Nie da się ich jednak połączyć z płotami z netherowej cegły.

Na płotach również można umieszczać różne przedmioty. Należą do nich inne bloki, a także – od wersji Beta 1.7 – pochodnie i czerwone pochodnie, tabliczki oraz płyty naciskowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *