Bez kategorii

Zadbaj o swoją prywatność, poznaj działanie automatycznych rolet

Coraz częściej właściciele domów i mieszkań decydują się na montaż rolet, które można zdalnie podnosić i opuszczać. Jest to bardzo pomocne w codziennym funkcjonowaniu rozwiązanie. Jak działa zdalny system rolet?

Zdalny system rolet

Rolety są świetną ochroną nie tylko w nocy czy w czasie wyjazdu, ale także podczas złej pogody. Nie zawsze jednak domownicy są na miejscu, aby można było je szybko podnieść czy opuścić. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują ciekawe zdalne systemy rolet, którymi można sterować przy pomocy smartfona lub tabletu. Jest to bardzo duże ułatwienie i udogodnienie, które pozwala oszczędzić sporo czasu i nerwów.

Z czego składa się zdalny system rolet?

W zdalnym systemie rolet główną funkcję pełni przekaźnik roletowy. Dostępne są różnego rodzaju przekaźniki, które montuje się w zależności od modelu czy potrzeb klienta. Każdy system można dodatkowo rozbudować o system oświetlenia czy stację pogodową. Systemy sterowane są poprzez tradycyjne przyciski ścienne, jeśli zostanie zastosowane sterowanie przewodowe. W przypadku bezprzewodowego systemu dostępne są piloty lub aplikacje na telefon, lub tablet.

Zalety zdalnego systemu rolet

Tego typu rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne. Można sterować roletami przy pomocy pilota lub smartfona – za takie udogodnienia odpowiada – zdalny system rolet – zamel.pl. Jest to także oszczędność pieniędzy. Jeśli zostanie zamontowany system ze stacją pogody, to dodatkowo możliwa jest oszczędzność na kosztach energii. W upalne dni rolety będą opuszczone, a więc klimatyzacja będzie krócej funkcjonować. Rolety zapewniają także bezpieczeństwo. Podczas występowania gwałtownych burz i wiatrów wszystkie okna są zabezpieczone. Takie rozwiązanie jest również wygodne. Można, będąc poza domem, sterować roletami przy użyciu aplikacji. Dodatkowo wybierając odpowiedni przekaźnik, można sterować kilkoma roletami w jednej chwili.

Jak sterować roletami?

Z racji tego, że rozwiązania technologiczne znacznie ułatwiają życie, to także w przypadku zdalnego systemu rolet można liczyć na dużą wygodę. Przede wszystkim jest możliwość sterowania przy pomocy głosu, telefonu czy pilota. Można także skorzystać z gotowych scenariuszy, które zaprogramował producent. Wybierając taką opcję i konkretny harmonogram, rolety samoczynnie będą się otwierać i opuszczać. Może to być moment, w którym budzik rano dzwoni lub słońce wstaje. Oczywiście można samodzielnie zaprogramować swój własny program, dzięki któremu codzienne funkcjonowanie będzie znacznie łatwiejsze. Inteligentny system sterowania jest także doskonałym odstraszaczem dla potencjalnych złodziei. Podczas wyjazdu rolety będą się opuszczać i podnosić, a więc będzie to znak, że domownicy są na miejscu.

Podsumowanie

Zdalny system rolet niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim nie trzeba tracić czasu na codzienne odsłanianie i zasłanianie okien. Jest to również oszczędność energii. Można zyskać prywatność i zadbać o komfort domowych zwierząt. Rolety można zaprogramować wedle własnego uznania i sterować przy użyciu pilota czy telefonu. Tego typu rozwiązanie zapewnia także bezpieczeństwo, co jest niezwykle ważnym czynnikiem.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą: zamel.pl