Ciężkie pytania

Jak ginekolog sprawdza dziewictwo?

Niezależnie od Twojej płci na pewno zastanawiasz się, jak ginekolog sprawdza dziewictwo. Czy jest w stanie to zrobić? A może tylko się domyśla?

Przede wszystkim pyta

Każdy ginekolog zanim przystąpi do badania pyta pacjentkę o to, czy jest dziewicą. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to pacjentka musi być badana wyłącznie w taki sposób, by nie uszkodzić błony dziewiczej. To bardzo ważne, więc by być z lekarzem uczciwym i nie ukrywać dziewictwa. W żadnym wieku nie jest to powód do odczuwania wstydu. Na pierwszą wizytę do lekarza ginekologa warto wybrać się z mamą lub siostrą. Wiele kobiet uważa też, że mniej krępująca jest wizyta u lekarza-kobiety.

Badanie

Ginekolog może sprawdzić dziewictwo wyłącznie w czasie badania ginekologicznego na fotelu. Tutaj trzeba podkreślić też, że lekarze raczej nie dociekają specjalnie, czy ich pacjentka jest dziewicą, czy nie. Po prostu wierzą na słowo. Jeśli w czasie badania ginekologicznego, w czasie którego wkłada się dwa lub jeden palec do pochwy pacjentki lekarz poczuje niewielki opór to będzie wiedział, że trafił na błonę dziewiczą. W takim wypadku zbyt intensywne badanie może uszkodzić błonę.

Tajemnica lekarska

Trzeba też koniecznie podkreślić, że wszystkich ginekologów obowiązuje tajemnica lekarska. Nie mają oni prawa rozmawiać i informować osoby trzecie o stanie zdrowia pacjentki, jeśli ona sobie tego wyraźnie nie zażyczy. Lekarz nie powinien, więc też informować rodziców nastolatki na temat jej ewentualnego dziewictwa lub współżycia. To tajemnica, która zostaje w gabinecie lekarskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *