do czego służy bidet
Ciężkie pytania

Do czego służy bidet

Swego czasu popularna była scena z pewnego niemądrego serialu paradokumentalnego. Otóż pewien oryginał znalazł nieortodoksyjne zastosowanie do bidetu. Będąc na wczasach rodzinnych w Hiszpanii, zawstydził swoich bliskich, gdy się do niego wypróżnił. Zmylił go za pewne wygląd tajemnego urządzenia. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, przygotowaliśmy artykuł o zastosowaniu bidetu.

Zastosowanie bidetu

Nic dziwnego, że tak mało wiemy o bidecie, w końcu występuj ew niewielu domach. Sądzi się często, że jest przejawem ekstrawagancji. Tymczasem jest całkiem pożytecznym urządzeniem – jeżeli oczywiście korzysta się z niego w odpowiedni sposób.

Bidet wygląda trochę jak pisuar, trochę jak umywalka. Najczęściej usytuowany jest przy podłodze, choć zdarzają się również modele podwieszane. Wyposażony jest w muszlę oraz kranik. Do czego może służyć? głównie do podmywania miejsc intymnych, czyli krocza i jego okolic. Nie trzeba wówczas całkiem się rozbierać, wystarczy tylko zdjąć bieliznę. To duże ułatwienie, pozwalające zaoszczędzić czas.

Bidet służy także do tego, by się odświeżyć, myjąc wszelkie inne części ciała. Przydaje się latem, gdy często i szybko się pocimy. Wchodzenie pod prysznic, a zwłaszcza branie kąpieli wiązałoby się z dużym zużyciem wody.

Bidet pożyteczny jest, kiedy w domu są dzieci bądź starsze czy niedołężne osoby. Maluchy nie będą miały problemy, by umyć buzie czy rączki. Natomiast nie w pełni sprawni ludzie mają często problemy z użytkowaniem wanny, łatwiej im skorzystać z bidetu.