jak ogolić odbyt?
Ciężkie pytania

Jak ogolić odbyt?

Golenie włosów na ciele może służyć zarówno higienie, jak i estetycznemu wyglądowi. Zabiegi depilacji wykonują kobiety oraz mężczyźni. Większość obszarów na ciele jest łatwo dostępnych golarce i zabiegi pozbywania się owłosienia możemy wykonywać samodzielnie w domu podczas codziennej pielęgnacji. Co jednak z bardziej problematycznymi okolicami takimi jak odbyt? Jak golić okolice odbytu?

Jak ogolić odbyt samemu?

Domowe sposoby nie są niemożliwe. Przy dużych chęciach z pewnością zdołamy pozbyć się włosów za pomocą zwykłej golarki np. pod prysznicem. Przed podjęciem się tego zabiegu należy jednak zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Po pierwsze, warto zaopatrzyć się w nową golarkę. Ważne, żeby nie była ona tępa, gdyż konieczność golenia włosów parę razy w jednym miejscu powoduje dodatkowe podrażnienia. Warto użyć również pianki do golenia, aby proces pozbywania się owłosienia przebiegał gładko. Jeżeli będziemy golić odbyt pierwszy raz po długiej przerwie koniecznie zaopatrzmy się w krem łagodzący np. z aloesu, który użyjemy zaraz po zabiegu. Bardzo możliwe, że na naszym ciele i tak pojawią się swędzące krostki. Jeżeli jednak nie będziemy ich drapać i stosować krem po goleniu, znikną w szybkim czasie.

Depilacja odbytu woskiem

Bardzo popularnym zabiegiem służącym pozbyciu się włosów z okolic intymnych jest depilacja woskiem. Dzięki niej możemy usunąć owłosienie z dowolnych części naszego ciała na znacznie dłuższy okres. Rodzaj depilacji zawierającej w sobie pozbywanie się włosów z odbytu nosi nazwę depilacji brazylijskiej. Jest to bardzo skuteczny sposób przynoszący komfort, który utrzymuje się nawet do miesiąca. Koszt pojedynczego zabiegu waha się w przedziale od 80 do 110 zł. Jeżeli jednak nigdy nie poddawaliśmy się zbiegom tego rodzaju może być to dla nas bolesne doświadczenie, gdyż okolice intymne są wyjątkowo wrażliwe i unerwione.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *