Jak rozpoznać za mały stanik?
Porady

Za mały stanik

Dobranie właściwego stanika jest dla wielu kobiet problemem. Często okazuje się że zakupiony biustonosz nieestetycznie odstaje lub gniecie. Zarówno za mała, jak i za duża bielizna nie wygląda dobrze, a także może mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Zatem jak rozpoznać za mały stanik?

Objawy źle dobranego biustonosza

Jednym z głównych błędów wyboru biustonosza jest zbyt mały rozmiar. Jeżeli czujemy, że stanik zbija się nam w ciało, jest nam w nim niewygodnie to objaw złego rozmiaru. Również jeżeli po ściągnięciu bielizny pozostają czerwone pręgi to również oznaka zbyt małego stanika. Za ciasny obwód stanika pod biustem to nie tylko zły wygląd naszego ciała, ale także problemy zdrowotne.

Zbyt ciasny stanik może powodować rożnego rodzaju problemy gastryczne, ponieważ uciska żołądek, można także się nabawić niewydolności oddechowej. Również miseczki stanika muszą być odpowiedniej wielkości. Jeżeli są za małe to biust rozchodzi się pod pachy co także nie wygląda estetycznie. Trzecim aspektem dopasowania stanika jest odpowiednia długość ramiączek. Za krótkie ramiączka wbijają się w skórę ramion i powodują ból. Jeżeli uprawiamy sport to stanik powinien być odpowiednio dopasowany do ruchu ciała. Warto zainwestować w specjalny biustonosz sportowy, który jest nieco bardziej sztywny oraz unieruchamia biust.

Jak dobrać odpowiedni stanik?


Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do osoby, która zajmuje się zawodowo doborem staników, czyli brafitterki. Pomoże nam wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza oraz podpowie jakie fasony będą dla nas dobre. Natomiast jeżeli wolimy samodzielnie udać się na zakupy to należy pamiętać, że odpowiedni stanik powinien mieć: dobry rozmiar pod biustem, odpowiednią wielkość miseczek oraz prawidłowo wyregulowane ramiączka. Musi być również dopasowany na mostku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *