herbata zielona na twarz
Porady

Herbata zielona na twarz

Tytuł owego artykułu brzmi dość obcesowo. Ale spokojnie nie chodzi o wypadek, kiedy po niezbyt przemyślanej uwadze, zawartość kubka ląduje na naszej twarzy. Oczywiście, i takie historie się zdarzają, ale nie chcemy im poświęcać tutaj miejsca. Skupimy się raczej na tym, w jaki sposób poprawić kondycję skóry naszej buzi.

Herbata zielona – nie tylko do picia

Jak nie tylko do picia – to do czego jeszcze? – zapyta się ktoś niecierpliwy. Zaraz wyjaśnijmy. Przy czym zacznijmy od tego, że picie owego naparu pośród licznych zalet przynosi także korzyści naszej cerze. Po pierwsze herbata zielona nawadnia nasz organizm. Podkreślamy to, bowiem wciąż pokutuje myślenie, że ma wręcz odwrotne właściwości. Tymczasem to nieprawda, przecież w większości składa się z wody, natomiast stężenie kofeiny nie jest aż tak wysokie, aby miało nam zaszkodzić. Po drugie roślina ta jest bogata w polifenole, czyli substancje antyoksydacyjne. Biorą one aktywny udział w przeciwdziałaniu starzeniu się skóry. Jeśli nasza dieta nie jest ich pozbawiona, wówczas mamy mniejsze problemy ze zwiotczałą skórą oraz zmarszczkami, które żłobią nasze oblicza.

Stwierdzenie, że napar z zielonej herbaty jest niczym eliksir młodości byłoby zapewne przesadzone – lecz coś na rzeczy jest…

Poczytaj więcej o herbacie na cerę.

Maseczka z fusów

Niektórzy mają zwyczaj wróżenia z fusów. Nie mamy oczywiście nic przeciwko temu, niemniej znamy nieco lepsze zastosowanie owych składników. Zamiast wyrzucać liście zaparzonej herbaty do odpowiedniego kosza, najpierw zróbmy z nich ekologiczny peeling. Wymieszajmy pozostałości po naparze z ulubionym żelem oczyszczającym – następnie wetrzyjmy delikatnie w skórę twarzy. Składniki zawarte w herbacie przeciwdziałają powstawaniu sebum, którego nadmiar sprawia, że skóra nienaturalnie się błyszczy, ma zatkane pory, więc nie oddycha tak, jak powinna. Poza tym towarzyszą temu rozmaite wypryski.

Maseczka z dodatkiem zielonej herbaty usprawni kondycję cery!

Nieco odrębnym zagadnieniem są już gotowe produkty, w składzie których jest miejsce dla zielonej herbaty, przyjmują one formę różnorodnych kosmetyków. W każdym razie jedynie o tym wspominamy, gdyż zagadnienie to wykracza poza obręb naszych zainteresowań.