właściwości herbaty zielonej
Porady

Właściwości herbaty zielonej

Herbacie zielonej, a właściwie jej właściwościom, poświęciliśmy już kilka artykułów, skupiając się na konkretnych zaletach. Spróbujmy więc teraz opisać szerzej szereg pozytywnych właściwości tego naparu.

Zielona herbata – smaczna i zdrowa

O smaku zielonej herbaty nie będziemy się rozpisywali, być może poświęcimy temu zagadnieniu osobny artykuł. Przy czym przypomnijmy tylko, że herbata zielona jest bardzo smaczna, szczególnie wówczas, kiedy odpowiednio ją przyrządzimy oraz skorzystamy z dobrego jakościowo produktu. Nadmieńmy również, że właściwe zaparzenie herbaty wiąże się również z tym, że picie jej dostarczy nam najwięcej korzyści zdrowotnych. Przyjrzyjmy się więc kilku z nich.

Oczyszcza organizm

W dzisiejszych czasach zewsząd otaczają nas zanieczyszczenia. Niektóre osiadają na naszej skórze, osłabiając jej kondycję inne przedostają się do organizmu, co wywołuje rozmaite choroby. Jednak nie musimy stać z założonymi rękoma, gdyż rodzaj diety może oczyścić nasze ciało. Może mieć w tym swój udział również napar z herbaty zielonej (Camelia sinensis). Roślina zawiera wiele składników odżywczych oraz antyoksydantów. Te drugie stanowią silną zaporę przed zakusami wolnych rodników. Przyjmowanie antyoksydantów pozwoli nam się wolniej starzeć – zegar biologiczny zacznie bić wolniej.

Zmniejsza ryzyko zawału oraz wylewu

Zmorą naszych czasów są również zawały oraz wylewy. Skrzętnie prowadzone badania wykazały, że regularne, codzienne picie herbaty zielonej(3-4 filiżanki) zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału oraz wylewu. W pierwszym przypadku zostaje ono zmniejszone o 20%, w drugim – aż 35%. Co ciekawe po zwiększeniu dawki o jedną filiżankę wyniki są jeszcze korzystniejsze.

Picie dużej ilości zielonej herbaty ma też swój minus. jest ona moczopędna. Niemniej pamiętajmy i o tym , że również poprzez oddawanie moczu oczyszczamy nasze organizmy!

Pogromczyni cholesterolu

Mamy także dobrą wiadomość dla tych, którzy mają problem ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Skład zielonej herbaty pomaga uregulować poziom złego cholesterolu, jednocześnie wspierając dobry cholesterol.

Szczery i zdrowy uśmiech

“Heh, fajnie jest, co nie?”.

Szczery i zdrowy uśmiech to podstawa w kontakcie z innymi ludźmi. Dlatego tak istotne jest to, abyśmy nie musieli go unikać. Wprawdzie uważa się, że zielona herbata barwi szkliwo w większym nawet stopniu niż kawa – tym niemniej katechina, jaką zawiera, zwalcza wirusy i bakterie, co pozwala uniknąć nieraz bardzo groźnych chorób jamy ustnej.