Ciężkie pytania Erotyka

Na Hiszpana – co to znaczy?

Wiele pozycji seksualnych ma nazwy, które trudno z czymkolwiek skojarzyć. Są to tajemnicze nazwy, które trudno rozszyfrować samodzielnie. Co kryje się pod enigmatycznym pojęciem seksu hiszpańskiego? Na Hiszpana co to znaczy?

Odrobina perwersji

Przez niektóre osoby pozycja na Hiszpana uważana jest już za perwersję. Tymczasem jest to po prostu stosunek międzypiersiowy. W jego trakcie penis znajduje się pomiędzy piersiami partnerki i ociera się o nie. Może to prowadzić do spełnienia obojga partnerów, ale nie musi. Może też być po prostu elementem gry wstępnej.

A może dyskryminacja?

Żeby taka pozycja wchodziła w grę, kobieta musi mieć dość obfity biust. Jeśli będzie zbyt mały, to nie obejmie wystarczająco ściśle penisa i ruchy frykcyjne mogą okazać się nie skuteczne w dojściu do osiągnięcia ekstazy. Niektórzy zarzucają, więc że pozycja ta dyskryminuje kobiety z małymi piersiami. W tej pozycji kobieta jest stroną bierną, a mężczyzna dominującą, co również uważane jest w naszych czasach za dość kontrowersyjne.

Ze względów zdrowotnych

Pozycja na Hiszpana jest często wybierana ze względów zdrowotnych. Niektórzy nawet twierdzą, że jest ona odpowiednia na czas ciąży i połogu. Nie zakłada ona penetracji, więc nie ma też problem z antykoncepcją oraz ryzyka zajścia w ciążę. Przy tej pozycji nie ma też mowy o ewentualnej utracie dziewictwa. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych upodobań obojga partnerów. Zanim uzna się jakąś pozycją za zbyt skomplikowaną lub perwersyjną, warto ją wcześniej wypróbować po to, by na własnej skórze zaobserwować towarzyszące w jej czasie odczucia. To najlepsze rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *