ciekawostki o Niemczech
Zagwozdki

Ciekawostki o Niemczech

Miliony ludzi odwiedza Niemcy każdego roku, aby odkrywać malownicze krajobrazy, urocze miasteczka i pyszne potrawy. Berlin, Frankfurt, a może Hamburg? Lista miast, które warto odwiedzić jest naprawdę długa. Niemcy mają bogatą historię i szereg tradycji. Niektóre ciekawostki o Niemczech są inspiracją dla wielu osób, by lepiej poznać język czy kulturę tego kraju oraz zaplanować podróż.

Z czego słyną Niemcy?

Oczywiście z piwa! W Niemczech znajduje się co najmniej 1300 zakładów piwnych, które w sumie produkują ponad 5000 rodzajów tego alkoholu. Najstarszy zakład znajduje się w Bawarii i działa od 1040 roku. Nic dziwnego, że Niemcy plasują się na drugim miejscu, jeśli chodzi o spożycie tego trunku. Nie powinien dziwić również fakt, że jeden z największych festynów na świecie – Oktoberfest – odwiedza co roku ponad 6 milionów osób, a podczas jego trwania spożywane jest około 5 milionów litrów piwa.

Istnieje też kilka ciekawych przesądów, o których warto pamiętać, odwiedzając to państwo. Większość Niemców uważa, że otwarte okna powodują choroby, m.in. katar, gorączkę czy bolące stawy. Oznacza to, że nawet w piękny dzień, w wielu noclegowniach okna pozostają szczelnie zamknięte.

Niemcy to ekscytujący kraj, który ma wiele do zaoferowania nawet największym sceptykom podróżowania. Zarówno fani sportu, jak i kultury znajdą coś dla siebie. W Niemczech więcej ludzi uczestniczy w wystawach sztuki niż w meczach piłki nożnej. Nic zaskakującego – w końcu mają więcej muzeów i sal wystawowych niż jakikolwiek inny kraj! Ciekawostki o Niemczech są rewelacyjnym źródłem informacji o ich kulturze i łatwym sposobem na naukę. Warto zgłębić tę wiedzę przed podróżą, aby uniknąć niepożądanych niespodzianek.