Najstarsze polskie miasto
Zagwozdki

Najstarsze polskie miasto

Najstarsze polskie miasto jest fantastyczną atrakcją turystyczną dla każdego, dlatego z całą pewnością warto je odwiedzić. Ciężko jest ocenić, które miasto w rzeczywistości jest najstarsze, jednak podejrzewa się o to Kalisz.

Atrakcje w Kaliszu

W najstarszym mieście w Polsce, czyli w Kaliszu można znaleźć szereg różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszy się przede wszystkim budynek ratusza, który z całą pewnością warto zobaczyć. Oprócz tego warto zwiedzić Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, które jest celem bardzo licznych pielgrzymek wielu osób. W najstarszym mieście w Polsce znajdują się również inne zabytkowe świątynie, wśród których można wyróżnić Katedrę Kaliską, a także zakon franciszkanów.

Muzea w Kaliszu

W najstarszym mieście w Polsce znaleźć można również bardzo liczne muzea. Wśród nich największą popularnością cieszy się Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, które posiada kilka oddziałów. Wśród nich można wymienić Rezerwat Archeologiczny, Centrum Rysunki i Grafiki oraz Oddział Literacki. Oprócz tego można tam znaleźć liczne eksponaty, które są związane z historią, archeologią, a także sztuką i etnografią. Wystawa muzeum jest bardzo ciekawa, dlatego z całą pewnością każdy powinien ją odwiedzić.

Sztuka w Kaliszu

W Kaliszu można również znaleźć bardzo liczne atrakcje, które są związane zarówno w bezpośredni, jak i pośredni sposób ze sztuką. Wśród nich można przede wszystkim wymienić Filharmonię Kaliską, a także Teatr w Kaliszu. Tego rodzaju miejsca przeznaczone są w szczególności dla wszystkich fanów sztuki. Jednak z powodzeniem może iść do nich każdy i z całą pewnością będzie to bardzo niesamowite przeżycie, które zachwyci wiele osób. W mieście można również znaleźć liczne Galerie Sztuki, w których znajduje się wiele fantastycznych dzieł.