co zobaczyć w Poznaniu?
Turystyka

Co zobaczyć w Poznaniu?

Stolica Wielkopolski czyli Poznań, kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, które niewątpliwie warto zobaczyć. Mimo to jednak niewiele osób wybiera się do wyżej wspomnianego właśnie w celach turystycznych. Być może dzieje się tak dlatego, że Poznań nie jest kojarzony z niczym szczególnym, jak inne miasta w Polsce, które każdego roku odwiedzane są przez szerokie rzesze turystów z całego świata. W tym artykule powiemy sobie właśnie o tym, co zobaczyć w Poznaniu.

Atrakcje Poznania

Na poznańskim Rynku znaleźć można pomnik stukających się głowami koziołków umieszczonych na renesansowym budynku Ratusza. Ponadto, znajduje się tam wiele przepięknych kamieniczek, które swoimi kolorami ożywiają niewątpliwie Rynek. Dla fanów historii przydatną informacją będzie ta, że w murach Ratusza znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania. Dodatkowo, na Rynku można znaleźć również Pręgierz, Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz pałac Mielżyńskich. Oczywiście nie brakuje tam również wielu klimatycznych knajpek oraz kawiarenek, w których można odpocząć, napić się kawy i zjeść coś dobrego.

Stare Miasto

Na obszarze Starego Miasta w Poznaniu można znaleźć między innymi bazylikę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa. Znajduje się tam również Hotel Saski, Zamek Królewski oraz Muzeum Narodowe.

Śródmieście

Śródmieście Poznania oferuje między innymi turystom możliwość odwiedzenia Biblioteki Raczyńskich, mieszczącej się przy Placu Wolności. Ponadto warte uwagi jest również Forum Cesarskie zwane także Dzielnicą Zamkową.

Po czwarte Park Cytadela

Cytadela to największy park miejski znajdujący się właśnie w Poznaniu. Na jego terenie dostępne są muzea takie jak Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań. Ponadto, spacerując alejkami parku można trafić również na plenerową pracę wykonaną przez poznańską artystkę. Wyżej wspomniana nosi nazwę “Nierozpoznani” i przedstawia wiele ludzkich sylwetek pozbawionych głów. Niewątpliwie zostanie ona doceniona przez entuzjastów sztuki.