Góra Zamkowa w Górach Opawskich
Turystyka

Zamkowa Góra w Górach Opawskich

Góry Opawskie to jedno z popularnych pasm górskich. Jest ono najbardziej wysuniętym pasmem w polskiej części Sudetów. Góry Opawskie charakteryzują się bardzo zróżnicowanym obszarem. Można w nich znaleźć liczne szlaki turystyczne, które są sporą atrakcją. Są one przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i dla osób zaawansowanych.

Charakterystyka Zamkowej Góry


Zamkowa Góra w Górach Opawskich położona jest w południowo-zachodniej części Polski, a konkretniej w Sudetach Wschodnich. Góra posiada wysokość 571 metrów nad poziomem morza i jest to trzecia pod względem wielkości góra w całych Górach Opawskich. Dlatego jest ona chętnie wybierana jako cel różnego rodzaju pieszych wędrówek. Zamkowa Góra znajduje się także na terenie bardzo malowniczego Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, a także na terenie Lasu Prudnickiego. Charakteryzuje się ona bardzo regularnym ukształtowaniem terenu oraz stosunkowo stromymi zboczami. Jej powierzchnia szczytowa jest dość płaska, dlatego piesze wycieczki na tego rodzaju górę mogą być organizowane nawet przez osoby początkujące.

Szlaki na Zamkowej Górze

Na Zamkowej Górze w Górach Opawskich można znaleźć trzy różne szlaki. Wśród nich można wymienić szlak czerwony, szlak żółty, a także szlak niebieski. Szlak czerwony prowadzi przez takie szczyty jak Przednia Kopa, Parkowa Góra, Biskupia Kopa, Srebrna Kopa, Zamkowa Góra, Szyndzielowa Kopa oraz góry takie jak Długota, Kobylica, Klasztorne Wzgórze. Oprócz tego na trasie znajduje się Sanktuarium Świętego Józefa w w Prudniuku-Lesie oraz przełęcze takie jak Przełęcz pod Kopą oraz Przełęcz Pod Zamkową Górą. Szlak czerwony prowadzi natomiast przez takie miejsca jak Biskupia Kopa, Przełęcz pod Kopą, Srebrna Kopa, Przełęcz pod Zamkową Górą oraz Zamkowa Góra. Natomiast szlak niebieski obejmuje Przełęcz pod Zamkową Górą.