co zobaczyć w sopocie
Turystyka

Atrakcje Sopotu

Sopot wchodzi w skład aglomeracji miejskiej znanej jako Trójmiasto. Jest jej najbardziej atrakcyjną pod względem wypoczynkowym miejscowością. Ściągają do niej turyści nie tylko z Polski, ale z całego świata, z dużą przewagą Niemców. Jeżeli jeszcze nie byłeś w Sopocie, zapewne zastanawiasz się, co warto w nim zobaczyć… Służymy więc radą.

Plaża i morze

Co warto ujrzeć w nadmorskiej miejscowości? Niewątpliwie morze. Jego widok i dźwięk fal działają na nas kojąco, nawet krzyk mew kojarzy nam się raczej dobrze – bo z wypoczynkiem. Sopot już przed wiekiem był idealnym miejscem dla kuracjuszy i na początku XX wieku cieszył się sporą renomą wśród odwiedzających, a konkurencję miał całkiem sporą.

W Sopocie jest malownicza plaża, którą można się przechadzać wzdłuż morza lub też usiąść na niej i beztrosko wypoczywać.

Trójmiejski Park Krajobrazowy

Część miasta mieści się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, który niewątpliwie przyciągnie wielbicieli przyrody i spokoju. Znaleźć w jego obrębie można wiele interesujących okazów z zakresu fauny i flory.

Natomiast na skraju owego obszaru znajduje się otwarta w lipcu Opera Leśna. Jak się już znajdziemy obok niej, może się wydać mało okazała. Ale na jej scenie występują corocznie gwiazdy polskiego oraz światowego formatu. Sopot jest jak gdyby po Opolu drugą stolicą polskiej piosenki.

Latarnia Morska

W Sopocie jest latarnia morska, która nią właściwie nie jest. Jak to? Otóż oficjalnie, nie spełniwszy pewnych wymagań, utraciła ten status. Jednak potocznie wciąż imponująca budowla jest tak nazywana. Można na nią wejść i podziwiać z wysokiej wieży morze.

To zabytkowa konstrukcja, która została wzniesiona przez Niemców na początku XX wieku, co zresztą widać po charakterystycznych w tym czasie rysach architektonicznych.