co zrobić żeby buty nie śmierdziały
Ciężkie pytania Porady

Co zrobić, żeby buty nie śmierdziały?

Zapewne wielu z nas musiało zmierzyć się z tym problemem, który dotyka nie tylko nas samych, ale również otoczenie. Jeżeli w porę nie zareagujemy, to ludzie zaczną się od nas odsuwać. Najpierw na kilka metrów, by następnie omijać łukiem. O czym mowa? Oczywiście o problemie śmierdzących butów. Zbadaliśmy temat dogłębnie, by dowiedzieć się, jak tej sprawie zaradzić.

Sposób na cuchnące buty

Doszukaliśmy się kilku porad i przedstawimy kilka z nich, gdyż jeden sposób mógłby nie wystarczyć. Nieraz warto przetestować kilka rozwiązań, czasem nawet na raz. Nadmieńmy, że problemu śmierdzących butów nie należy lekceważyć. Owszem, sami możemy przywyknąć do tego “swojskiego” zapachu, tymczasem może to przeszkadzać naszym przyjaciołom. Być może ze względu na delikatność nie zwrócą nam uwagi, lecz po prostu przestaną odbierać telefony od nas. Poza tym nie chodzi tu wyłącznie o względy zapachowe, ale także zdrowotne. Jeżeli buty nasze cuchną, to znak, że gromadzi się w nich pot oraz bakterie. Łatwo w takich warunkach o choroby skórne stóp. Dlatego czym prędzej należy zająć się problemem!

Mycie stóp

Istotne, by myć stopy i to dokładnie. Zdarza się bowiem tak, że nieco je w tym aspekcie lekceważymy, szczególnie podczas chłodniejszych miesięcy, kiedy i tak chodzimy w skarpetach i butach i nikt nie zwraca na nie uwagi… Ale może zacząć, jeżeli zaczną rozsiewać wokół siebie fetor.

Pamiętajmy również o tym, by przynajmniej codziennie zmieniać skarpety.

Oddychające buty

W niektórych butach stopa szybciej się poci. Wpływ na to ma materiał, z jakiego zostały wytworzone, za “oddychające” uznaje się na przykład produkty skórzane. Natomiast na lato proponujemy przewiewne sandały – ale w tym wypadku zadbajmy szczególnie o higienę oraz estetykę stóp!

Zasypka do stóp

Stopy niektórych z nas mają większą skłonność do pocenia się. Jak temu zaradzić? Poza przewiewnymi skarpetami oraz obuwiem skorzystajmy także z pomocy preparatów do pielęgnacji. Tutaj może się przydać na przykład zasypka do stóp.

Odkażanie butów

Jeżeli mamy taką możliwość, nie chodżmy przez długi czas w jednej parze butów. A jeżeli już – to dajmy im się zregenerować przez nas. Nasypmy do nich proszek do pieczenia lub wyścielmy je skórkami z owoców cytrusowych – mają one moc pochłaniania wątpliwie przyjemnych zapachów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *