Imiona dla kotka
Świat zwierząt

Imiona dla kotka

Kociaki to jedne z najpopularniejszych zwierzątek domowych w naszej kulturze. Potrafimy je rozpieszczać tak mocno jak pieski. Oczywiście również kotki potrzebują imienia i staramy się je najczęściej nadawać po krótkiej konsultacji z resztą domowników. Będziemy przecież później wszyscy słuchać tego imienia nawet przez kilkadziesiąt lat, dlatego imiona dla kotka są równie ważne, jak te dla ludzi. Często inspirujemy się propozycjami dzieci, które kochamy bardzo mocno i to właśnie ich nazwy nadajemy najczęściej kociakom.

Popularne kocie imiona

Najpopularniejszymi imionami dla kotków wydają się być te, które kojarzą nam się z bajkami. Tego typu nazwy brzmią najczęściej bardzo miękko i przyjemnie i idealnie komponują się z naszymi domowymi pluszakami. Takie imiona jak Czapi, Czester, Dżordż, czy też Farfocel wydają się być bardzo ciekawymi nazwami, które powinny spodobać się wszystkim w domu.

Wiele zależy również od tego jakiej płci będzie otrzymane bądź zakupione kociątko. Są oczywiście uniwersalne miana, jak choćby Puszek, Łatka czy Słoneczko…. ale są i takie, które od razu wskazują na płeć zwierzątka.

Płeć kotka

Imię jakie nadamy naszemu kociakowi będzie również co oczywiste zależeć od tego, jakiej płci będzie nasz futrzak. Jeśli nikt z osób będących w domu nie ma żadnego pomysłu na oryginalne imię, to zawsze możemy poszukać go w internecie, co z reguły zajmuje kilka sekund. Pomysłów na imię, które możemy tam znaleźć jest tyle, że będziemy mogli obdarować nimi całe schronisko. Warto nazwać kociaka imieniem, które będzie się chociaż po części podobać wszystkim, którzy będą obcować z kotkiem przez najbliższe lata, tak by nie doszło do próby zmiany imienia już po jego nadaniu.

Zobacz, kim jest kot dla człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *