zioła na obniżenie kreatyniny
Porady

Zioła na obniżenie kreatyniny

Nerki to bardzo istotny narząd ludzki, gdyż oczyszcza on cały organizm z toksyn, dzięki czemu nie krążą one po naszym ciele i go nie zatruwają. Gdy nerki nie działają prawidłowo, od razu odbija się to na naszej formie fizycznej i ogólnym stanie zdrowia.

Po czym poznać, że nerki nie funkcjonują prawidłowo?

Po pierwsze pojawia się w ich okolicy silny ból, który nie daje się tak natychmiastowo uśmierzyć. Po drugie osoba z chorymi nerkami narzeka także na częste infekcje układu moczowego. Po trzecie w badaniach ogólnych krwi i moczu pojawiają się odchylenia od normy zwłaszcza w poziomie kreatyniny. Jest on stanowczo za wysoki.

Czym grozi za wysoki poziom kreatyniny w nerkach?

Po pierwsze tym, że nerki mogą stać się niewydolne. Po drugie prowadzi on do tego, że organizm traci odporność i coraz częściej dopadają go rozmaite infekcje i zakażenia. Po trzecie kreatynina w zbyt dużym stężeniu źle wpływa nie tylko na nerki, ale i na kondycje skóry oraz powoduje, że metabolizm spowalnia, a chorego dręczą nadprogramowe kilogramy. Ponadto prowadzi ona do tego, że chory czuje się nieustannie zmęczony i pozbawiony wigoru.

Czy można jakoś ustabilizować poziom kreatyniny w nerkach?

Owszem można stosując dietę warzywną i pijąc zioła na obniżenie kreatyniny. Jest to prosty sposób, by wesprzeć funkcjonowanie nerek. Co najważniejsze jest on łatwy w realizacji i nie przysparza chorym żadnego cierpienia fizycznego. By ulżyć trochę nerkom, należy również dużo pić i zażywać ruchu na świeżym powietrzu.

Jakie zioła na obniżenie kreatyniny stosować?

Najlepiej sięgnąć po te naturalne i zwyczajne takie jak: imbir, pokrzywa, mniszek lekarski, kurkuma, skrzyp czy pietruszka. Co chyba oczywiste, należy je odpowiednio posiekać, zalać wodą i zrobić z nich leczniczy wywar. By był on skuteczny- powinno się go pić regularnie. Wywary z tych roślin wspomogą proces naturalnej detoksykacji nerek, a przy okazji pomogą nieco schudnąć.