jakie zwierzę waży tonę?
Świat zwierząt

Jakie zwierzę waży tonę?

Interesują nas różne fakty na temat zwierząt. Zastanawiamy się na przykład, które żyją najdłużej, a które najkrócej. Poza tym zachodzimy na przykład w głowę, jakie zwierzę waży tonę. Zagłębiliśmy się w świat zwierząt i udało nam się takie znaleźć! Co to za stworzenia?

Potężne stworzenia

Na ziemi znajduje się niezliczona liczba zwierząt. Podziwiamy je z bardzo wielu powodów. Jedne zachwycają nas swoim wyglądem, na przykład wielokolorowym upierzeniem (szczygły, zimorodki, wilgi), inne nietypowym zachowaniem i obyczajem. Są i takie, które przyciągają naszą uwagę ze względu na swój ciężar. Rekordzistą wśród zwierząt lądowych jest rzecz jasna słoń afrykański (pisaliśmy o nim już sporo). Przedstawiciele tego gatunku dochodzą nawet do 6 ton!

Skupimy się natomiast na nieco lżejszych, choć wciąż tęgich stworzeniach. Interesują nas te jednotonowe.

Nosorożec czarny

Jednym z nich jest nosorożec czarny, mniejszy od swego krewniaka nosorożca białego. Średnio, można rzec, waży on 1000 kg. Waga zaś przeważnie oscyluje między 0,8-1,4 t. To dość długowieczne zwierzę, rekordzista dożył aż 49 lat. Nosorożec czarny, jak wiele innych zwierząt sawanny, lubi kąpiele w błocie oraz byle. W ten sposób studzi swoje ciało, a także czyści je z pasożytów (choćby kleszczy).

Żyrafa

Żyrafa to najwyższe zwierzę. Ze względów na swe rozmiary jest ona także dość ciężka. Samice rzadko osiągają tonę, ich waga wynosi około 8000 kg. Natomiast samce przekraczają często barierę 1000 kg, nieraz nawet o 200 kg.

Co ciekawe, żyrafa żywi się głównie liśćmi akacji, a do tego pokarmu inne zwierzęta po prostu nie sięgają!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *