Czy pies może jeść chleb?
Świat zwierząt

Czy pies może jeść chleb?

Chleb stanowi podstawowy składnik jadłospisu większości z nas. Nieraz jego okruszki spadają ze stołu. Wtedy zdarza się tak, że psiak zjada je ze smakiem. Zastanawiamy się w takich przypadkach, czy pieczywo mu nie zaszkodzi? No właśnie, jak to z tym jest, czy pies może jeść chleb?

Wyjaśniamy pewne niedomówienia.

Chleb a dieta psa

Pytanie wydaje się dość proste, lecz odpowiedź powinna być dość złożona. Psom często smakuje chleb i jeżeli mają okazję to chętnie posilają się “pozostawioną samą sobie” pajdką chleba. Zasadniczo mogą jeść chleb, pczy czym należy na to sformułowanie nanieść szereg poprawek.

Zazwyczaj wszystkie składniki odżywcze, jakich potrzebuje pies, zawarte są w pełnowartościowej karmie. Dlatego nie ma potrzeby, by dokarmiać zwierzaka dodatkowymi kąskami. Niemniej kawałeczek chleba może stanowić dla niego swego rodzaju przekąskę czy nagrodę.

Jeżeli już decydujemy się dawać nieraz piesku chleb, warto, aby było to pszenne jasne pieczywo. Inne mogłoby naszemu ulubieńcowi nie służyć. Pamiętajmy przy tym, aby nie zawierało drożdży, bo są one dla psów toksyczne i mogą wywołać poważne dolegliwości, a nawet śmierć. Upewniamy się także, czy pupil nie jest uczulony na jakikolwiek składnik pieczywa.

Unikamy takich dodatków jak rodzynki, płatki czekolady, cebula czy czosnek, bo również nie są dobrze trawione przez czworonogi.

Niech chleb, jeżeli już, stanowi najwyżej kilka procent z całości psrzyswajanego przez psa pokarmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *