Po co woda do espresso?
Zagwozdki

Po co podaje się wodę do espresso?

Po czym poznać, że trafiło się do dobrej kawiarni? Jeśli do espresso podana nam zostanie również woda, oznacza to, że ktoś tu się zna na rzeczy. Problem jednak w tym, że często sami klienci niezły rozumieją, po co woda do espresso. Jak to w końcu jest z tą wodą? Czy jest konieczna i dlaczego w ogóle się ją dodaje?

Czym jest espresso?

Żeby wiedzieć, dlaczego podaje się wodę do espresso, najpierw trzeba poznać, czym właściwie jest taki rodzaj kawy. A jest to coś bardzo szczególnego. Jest to bowiem prawdziwa esencja kawowa, która cechuje się niezwykłą intensywnością smaku, lecz również bardzo dużą zawartością kofeiny. Z tego powodu pije się ją w bardzo małych filiżankach. Dobra kawiarnia zawsze do tej małej filiżanki kawy doda jeszcze szklankę wody. Jest to znak, że jest się w miejscu, które nie tylko wie jak robić kawę, lecz również wie, jak się ją powinno pić. Jest to bowiem obowiązkowy element każdego espresso. Dlaczego jednak szklanka z wodą jest tak ważna?

Dlaczego pić wodę do espresso?

Z uwagi na swoją niezwykłą intensywność, espresso poleca się pić naprzemiennie z wodą. Celem takiego picia jest oczyszczenie kubków smakowych, żeby móc wyciągnąć z espresso możliwie najwięcej smaków i aromatów. Dzięki przepłukiwaniu ust wodą da się czerpać z picia espresso znacznie więcej przyjemności.


Warto też pamiętać o tym, że espresso jest kawą niezwykle intensywną. To prawda jest przez wiele osób bardzo ceniona, lecz wypicie, nawet małej filiżanki może być dla wielu osób zbyt dużym wyzwaniem. Znacznie ułatwiać to może właśnie szklanka z wodą, która po przepłukaniu ust daje możliwość zregenerowania i odświeżenia smaku. Oprócz tego, jak każdy wie, picie tak mocnej kawy na pusty żołądek może być szkodliwe. Dlatego warto jej picie uzupełniać właśnie wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *