Sen o śmierci bliskiej osoby
Świat alternatywny

Śmierć bliskiej osoby: sennik

Każdej nocy – o ile ją prześpimy – coś nam się śni. Nie zawsze zapamiętujemy sny, co nie znaczy, że nie mają żadnego znaczenia, pozostają bowiem w sferze podświadomości, która wpływa na nasze codzienne poczynania.

Niektóre marzenia senne napawają nas lękiem. Tak jest choćby w przypadku snów o śmierci bliskiej osoby. Może on mieć wiele wyjaśnień i raczej nie zwiastuje, że rzeczywiście drogi nam człowiek wkrótce zakończy żywot.

Sen o śmierci bliskiej osoby

Każdy sen można tłumaczyć na wiele sposobów. Zauważył to już Carl Gustav Jung, stwierdzając, że w zrozumieniu konkretnego snu istotna jest wiedza o życiu i uczuciach osoby śniącej.

Lęk i troska

Jeżeli we śnie umiera osoba bliska, może to świadczyć o naszej trosce o drugiego człowieka oraz odpowiedzialności za jego dobre zdrowie oraz samopoczucie. Przejmujemy się losem bliskich, stąd też lękamy się, by nic im się złego nie przytrafiło (nie zawsze to sobie jasno uświadamiamy). Znajduje to odzwierciedlenie w omawianym typie marzenia sennego.

Zdarza się i tak, że człowiek umierający we śnie w świecie realnym cierpi na poważne schorzenie, które zagraża jego życiu. Dlatego sen jest jak gdyby tylko przedłużeniem uczuć, które nam towarzyszą za dnia.

Przemiana

Wiele symboli oraz zdarzeń ze snów odnosi się do przemiany. Zachodzą one w naszym życiu i wiążą się z rozmaitymi wydarzeniami. Zwykle wiąże się z nimi pewne ryzyko (może to być przecież zmiana na gorsze). Przemianą jest z pewnością śmierć i to dość bardzo namacalną i, można rzec, drastyczną. Szczególnie śmierć bliskiej osoby jest poważną zmianą.

Paradoksalnie śmierć, jak się zdarza, symbolizuje narodziny. Przecież ziarno musi obumrzeć, by mogło wypuścić pędy. Dlatego niejednokrotnie kobiety, którym niedawno śniła się śmierć bliskiej osoby, wkrótce po tym dowiedziały się, żę są w ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *