Świat alternatywny

Herbata dla opata

Opaci mają z reguły dużo spraw na głowie, kierowanie opactwem to przecież duże wyzwanie i masa obowiązków. Tym niemniej również i owi czcigodni ludzie gustują w różnego rodzaju herbatach. Dotyczy to prawdziwych opatów oraz tych, na których zdarza się nam natrafić podczas przechodzenia gry komputerowej. Spróbujmy więc wypełnić questa i dostarczyć Miłobratowi pożądany susz.

Jak wykonać trudne zadanie

Mowa oczywiście o świecie Margonem, w którym toczy się rozgrywka w typie RPG. Niedaleko za Lasem Zadumy znajduje się pyszna budowla, to właśnie przystań, w której osiadł dobrotliwy zakon Różanitów. Klasztorowi przewodzi prawdziwy autorytet – opat Miłobrat. Aby mieć siły do ciągłej aktywności, musi posilać się herbatą i to najlepiej kilkoma rodzajami. Dlatego zwraca się do nas z zadaniem. Mamy dostarczyć mu czterech herbat. Niby nic trudnego, ale jak je znaleźć?

Otóż musimy udać się do herbaciarza z Tuzmer. Nabywamy herbatki (cztery rodzaje: czarną, czerwoną, białą i czwartą z nich) i w te pędy przynosimy je opatowi. Cóż, on jednak niespecjalnie potrafi je zaparzać, dlatego odsyła nas do kucharza.

Teraz musimy wybrać odpowiednie opcje dialogowe, żeby zaparzać kolejno herbaty:

Czarną – 5 minut

Czerwoną – 3 minuty

Białą – 3 minuty

Czwatrą – także 3 minuty.

Chodzi o to, aby ich aromat przypadł do gustu opatowi Miłobratowi.

Przynosimy mu je – prędko, by nie wystygły. Opat raczy się naparami. Ale na tym nie koniec herbacianej epopei. Teraz przełożony klasztoru wysyła nas na poszukiwania stałego dostawcy suszu… Ale to już opowieść na kolejny rozdział…