dowody na istnienie ufo
Świat alternatywny

Dowody na istnienie UFO

Podobno ufoludki są wśród nas od lat, lecz wolą, byśmy o tym nie wiedzieli. Być może słusznie, bo nie wiadomo, jakbyśmy zareagowali, dowiadując się o tym. W każdym razie istnieją prężne grupy, które polują na pozaziemskie stworzenia, wypatrując ich na niebie lub, inaczej, w tłumie ludzi. Nieraz pojawiają się pewne tropy, mogące nas prowadzić do kosmicznych stworzeń, które niektórzy uznają za dowody na istnienie UFO. Zebraliśmy kilka z nich, aby je Wam przedstawić.

Kim są ufoludki?

Rozmaite poglądy na istnienie cywilizacji pozaziemskich towarzyszą ludzkości od stuleci, czy wręcz tysiącleci. Powiązane były zwykle z wierzeniami w życie pozagrobowe. Pozaziemskie istoty w takim ujęciu byłyby bogami lub półbogami. W dawnych czasach świat człowieka zamieszkiwało wiele demonów, duszków, potworów. Niektóre bytowały w innych sferach, takie myślenie było żywe w starożytnej Grecji czy w średniowiecznej Europie.

Natomiast idea UFO jest stosunkowo młoda i ma związek z rozwojem technologicznym ludzkości. W XX wieku, szczególnie w Ameryce, zaczęły jak grzyby po deszczu wyrastać relacje z bliskich spotkań trzeciego stopnia. Niektórzy robili zdjęcia czy – później – nagrywali filmiki. Oczywiście były one niewyraźne. Maleńką plamkę na niebie utożsamiano z latającymi spodkami. Dowody tego rodzaju nazywa się anegdotycznymi. Niewiele bardziej prawdopodobne są te, które przedstawiamy.

Obwieszczenie amerykańskiego rządu

Kilkadziesiąt lat temu pojawił się przeciek, że rząd USA ma niepodważalne dowody na istnienie ufoludków. Same dowody nigdy nie wypłynęły, pojawiły się wprawdzie jakieś zdjęcia przedstawiające, jak sądzono, sekcję zwłok kosmity, jednak najpewniej zostało ono sfingowane.

Wielkie głowy Olmeków

Tereny Ameryki Środkowej zamieszkiwali niegdyś Olmekowie. Pozostały po nich rzeźby przedstawiające masywne głowy. Niektórzy węszyciele sensacji widzą w nich odwzorowanie kosmitów, którzy nawiedzili Ziemię.

Piramidy egipskie

Do dziś nie wyjaśniono, w jaki sposób starożytnym Egipcjanom udało się wznieść tak skomplikowane budowle jak piramidy. Zadanie to wydaje się zbyt skomplikowane jak na ówczesny poziom wiedzy technicznej.