Sen ciąża
Świat alternatywny

Sen – ciąża

Sen o byciu brzemienną nie jest czymś niezwykłym. Podobny sen śnią codziennie kobiety na całym świecie. Czemu to takie zrozumiałe?

Raz, że to naturalny stan dla kobiety; dwa obfituje w znaczenie symboliczne, zatem ciąża nie musi być rozpatrywana w swym sensie dosłownym. Wyjaśnijmy więc, co mógł oznaczać… chociaż nie musiał – wiadomo wszakże, jak to z marzeniami sennymi bywa.

Śniło mi się, że byłam w ciąży

Sny o byciu w ciąży miewają rozmaite znaczenie. Generalnie wyróżniamy dosłowne interpretacje i symboliczne. Oczywiście istnieją jeszcze sny, które nieraz nazywają się proroczymi. I tak może być, że śnimy, że jesteśmy w ciąży, a niedługo potem dowiadujemy się, że rzeczywiście jesteśmy brzemienne. To może być zbieg okoliczności, w końcu zajście w ciążę przez kobietę nie jest niczym niezwykłym, podobnie jak śnienie o tym. Choć jest i taka możliwość, że udało nam się podświadomie uchwycić wiele drobnych zjawisk i sygnałów. Podświadomość dała nam o tym znać podczas snu.

Znaczenie dosłowne

W snach często spełniają się nasze marzenia. Albo też dzieją się rzeczy, których się boimy. Jeżeli chcemy zajść w ciążę, to taki sen może być tego namiastkę. Jeżeli nawet sobie tego pragnienia nie uświadamiamy w pełni. Być może twierdzimy, że to nie jest jeszcze ku temu czas, dlatego sen po prostu wyraża nasze obawy.

Bywa i tak, że śnimy o tym, o czym rozmawiałyśmy, czytałyśmy bądź myślałyśmy przed zaśnięciem. Jeżeli usłyszałyśmy niedawno, że dawna koleżanka licealna jest przy nadziei – sen może po prostu przetwarzać tę wiadomość.

Znaczenie symboliczne

Kobieta w ciąży nacechowana jest symbolicznie. Nie przypadkiem motyw ten pojawia się w mitach i dziełach sztuki niemal od stworzenia świata. Może chodzić o osiąganie dojrzałości. To również figura przełomu w życiu, ewentualnie pragnienie zmiany. Pamiętajmy, że można też, że coś może być brzemienne w skutkach… Mówimy też, że rodzą się pomysły, idee. W takim ujęciu bycie w ciąży we śnie odzwierciedla dojrzewanie pewnych koncepcji i przygotowywania nas do wydania ich na świat – właśnie niczym dziecięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *