jak sprawdzić płeć dziecka
Porady

Kiedy widać płeć dziecka?

Będąc w ciąży wiele kobiet zastanawia się kiedy będzie widać płeć dziecka. Określenie tego kiedy widać płeć dziecka uzależnione jest od kilku czynników.

Chłopiec czy dziewczynka?

Płeć dziecka można określić już w 14 tygodniu ciąży lecz najczęściej widać ją w 16 tygodniu ciąży. Najdokładniejsze i ostateczne określenie płci dziecka odbywa się w 20 tygodniu ciąży.
Czas, w którym można dowiedzieć się czy urodzimy chłopca, czy dziewczynkę może się różnić w zależności od tego, która jest to ciąża i czy jest to ciąża pojedyncza, czy mnoga.
Utrudnieniem, które wpływa na określenie płci dziecka jest także jego ułożenie w łonie matki. Czasem zdarza się tak, że płeć dziecka nie jest znana aż do dnia porodu.

Co ma wpływ na płeć dziecka?

Wpływ na płeć dziecka ma genetyka, którą określają chromosomy X oraz Y. Płeć dziecka zależy od tego jaki chromosom ma plemnik, który zapładnia kobietę, ponieważ komórka jajowa posiada zawsze chromosom X.
Jeżeli po zapłodnieniu w zygocie połączą się chromosomy X i Y, wówczas urodzi się chłopiec, jeśli dojdzie do połączenia się chromosomu X i X wtedy dojdzie do poczęcia dziewczynki.

Jak zaplanować płeć dziecka?

Jednym ze sposobów na zaplanowanie płci dziecka jest prowadzenie kalendarzyka owulacji, który ułatwi zaplanowanie współżycia w określonym terminie.
Jeśli chcemy spłodzić dziewczynkę należy współżyć dzień lub dwa dni przed jajeczkowaniem, a żeby począć chłopca stosunek powinien odbyć się w dzień owulacji.
Kolejnym sposobem na zaplanowanie płci dziecka jest stosowanie przez kobietę konkretnej diety. Jeżeli chcemy spłodzić dziewczynkę, wówczas dieta musi być bogata w wapń, a jeśli chcemy by nasze dziecko było chłopcem wtedy należy stosować dietę bogatą w sód i potas.